Уряд почав реструктуризацію кредиту ВТБ

Уряд почав процедуру обміну частини кредиту ВТБ на валютні облігації.

Вчора Міністерство фінансів провело найбільш успішний в 2012 році аукціон з розміщення облігацій внутрішньої держпозики, пише "Комерсант-Україна".

До держбюджету було залучено 4,32 мільярда гривень, при цьому практично весь попит був забезпечений паперами з валютної прив'язкою - їх розмістили на 535,17 мільйона доларів

При цьому учасники фінансового ринку пояснюють: валютні папери були викуплені ВТБ як реструктуризація кредиту VTB Capital на 2 мільярди доларів.

Минулого тижня міністр економічного розвитку і торгівлі Петро Порошенко повідомив подробиці схеми погашення Україною цього кредиту.

Так, половину цієї суми - мільярд доларів - пропонується обміняти на аналогічний пакет ОВДП.

"В ході аукціону ми побачили реалізацію цих домовленостей - ВТБ провів перший транш щодо викупу ОВДП", - зазначив фінансист.

Як відомо, раніше Порошенко говорив, що папери будуть розміщені "за процентною ставкою, яка істотно нижче поточних ринкових котирувань".

Під час вчорашнього аукціону однорічні - на суму 235,1 мільйона доларів - і дворічні - на 150 мільйонів доларів - валютні папери розміщувалися з дохідністю 9,3% річних, а трирічні - на 149,9 мільйона доларів - 9,45%.

На 2,5-річні доларові ОВДП заявок подано не було.

Також Мінфін задовольнив одну заявку на індексовані трирічні ОВДП - 50,1 мільйона гривень - з прибутковістю 9,3%. Так, прибутковість розміщених у вівторок валютних ОВДП виявилася навіть вищою ставки попередніх розміщень.

Так, 22 травня Мінфін розміщував дворічні доларові ОВДП під 9,2%.

Втім, обсяг цього розміщення був невеликий - всього 3 мільйони доларів, тоді як у квітні прибутковість по доларовим ОВДП відповідала нинішній.

В свою чергу ця прибутковість істотно вище ставки діючого кредиту ВТБ - 6,7% річних, відзначає видання.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 25 січня 2021, 11:53

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.