Депутати готують аграріям "податковий сюрприз" із семиразовим навантаженням

Депутати збираються усемеро збільшити податкове навантаження на аграріїв.

Про це повідомляє прес-служба "Українського клубу аграрного бізнесу".

Так, внесений 22 травня законопроект передбачає збільшення ставки фіксованого податку для сільгоспвиробників, які обробляють більше 100 гектарів, у 7,7 разу - з 0,15% до 1,15% нормативної вартості оренди землі.

Введення цього податку пропонується здійснити з 1 січня 2013 року, інформує прес-служба УКАБ.

За підрахунками Асоціації таке збільшення податкового навантаження торкнеться понад 20 мільйонів гектарів сільгоспугідь. Тобто 95% угідь сільгосппідприємств України будуть обкладатися семикратним податком вже у 2013 році.

Згідно з поясненнями авторів законопроекту так передбачається зібрати з аграріїв додаткового податку на 6 мільярдів гривень до місцевих бюджетів. При цьому автори не надали ніякого аналізу впливу законопроекту для самих сільгоспвиробників.

"Цілком імовірно, що в разі прийняття нових ставок ФСП сільгоспвиробники будуть змушені відмовитися від благодійної фінансової допомоги, яку вони дають об'єктам соцінфраструктури", - коментує експерт аграрних ринків УКАБ Роман Сластьон.

За його словами, така ініціатива може тільки поглибити соціальні проблеми в сільській місцевості.

За оцінками УКАБ, у 2011 році сільгоспвиробники направили на соціальні проекти на селі близько 3 мільярдів гривень, зробивши значний внесок у добробут сільського населення та розвиток соціальної інфраструктури села.

Як повідомлялося раніше, після тривалого падіння ринкова капіталізація українських аграрних компаній знову зростає.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 06 червня 2020, 8:43

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.