Google звинуватила Microsoft і Nokia у "тролінгу"

Інтернет-компанія Google подала скаргу в антимонопольні органи Євросоюзу на Microsoft і Nokia, звинувачуючи компанію в змові для спільного використання патентів проти конкурентів на ринку смартфонів, зокрема проти мобільної платформи Android і виробників, які її використовують.

Про це повідомляють "РИА Новости" з посиланням на Wall Street Journal.

Так, щоб збільшити свою присутність на ринку смартфонів, на початку 2011 року Nokia оголосила про стратегічне партнерство з Microsoft, в рамках якого компанія почала випуск пристроїв на мобільній платформі Windows Phone 7.

За словами Google, Microsoft і Nokia уклали угоду з низкою компаній, які управляють інтелектуальною власністю, зокрема, з канадською Mosaid Technologies, якій передали на управління близько 1 200 патентів.

ЗМІ та гравці ринку називають такі фірми "патентними тролями", оскільки вони активно судяться з виробниками пристроїв та розробниками ПЗ, подаючи часто десятки і сотні позовів одночасно.

Microsoft і Nokia запропонували Mosaid ділити прибуток від компенсацій, які вони можуть отримати в разі успішної реалізації патентних позовів, кажуть в Google.

Mosaid, так само як і інші управляючі компанії, поки не подавала позови проти Google, проте інтернет-компанія називає дії конкурентів попереднім заходом для розробки судових позовів проти Android-виробників.

Google бачить в діях Microsoft і Nokia потенційну загрозу для свого бізнесу, оскільки чим вищий буде для виробників пристроїв ризик патентних позовів, пов'язаних з Android, тим менш охоче вони будуть використовувати її і тим швидше вони звернуть увагу на альтернативні варіанти, перш за все на мобільний ПЗ від Microsoft.

Представник Microsoft заявив, що Google намагається поскаржитися на неправомірне використання патентів у той час, коли проти неї самої ведеться антимонопольне розслідування.

"Компанія скаржиться на обмеження конкуренції в індустрії смартфонів, і водночас контролює понад 95% ринку мобільного пошуку і реклами. Така тактика здається безнадійною", - зазначив він.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 25 січня 2021, 13:04

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.