Американська біржа заплатить 40 мільйонів за збій під час IPO Facebook

Біржа Nasdaq виплатить 40 мільйонів доларів інвестиційним компаніям, які зазнали збитків через комп'ютерний збій в ході публічного розміщення акцій Facebook.

Про це повідомляє "Лєнта.ру".

З них 14 мільйонів будуть видані грошима, а решту - у вигляді пільгових кредитів.

Через збій на біржі багато інвесторів втратили можливість торгувати вранці 18 травня, в перший день торгів акціями найбільшої соціальної мережі в світі.

За підсумками першого дня вартість акцій піднялася з 38 до 38,23 долара, що стало великим розчаруванням для інвесторів, які очікували більшого стрибка паперів.

Однак у певний момент торгів вартість паперів підскакувала до 45 доларів. В результаті біржа прийняла рішення компенсувати збитки тим інвесторам, які намагалися продати акції на рівні 42 доларів або нижче.

Загальна сума втрат, понесених банками і трейдинговою компанією в ході IPO оцінюється на 100 мільйонів доларів.

IPO Facebook вважається одним з найбільш невдалих за останні роки. Акції компанії менш ніж за місяць з початку торгів обвалилися більш ніж на третину.

При цьому навколо IPO продовжується серія скандалів. Крім збою на біржі, інвестори звинувачують андеррайтера розміщення - банк Morgan Stanley - в поширенні прогнозу аналітиків про падіння вартості акцій тільки серед обраних партнерів.

У банку однак, заявили, що аналітики мали право на усне спілкування з інвесторами та вираження своєї думки в ході IPO. Зараз банківський комітет і комітет з фінансових послуг Сенату США почали розслідування обставин, що супроводжували вихід Facebook на біржу.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 01 березня 2021, 17:38

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.