На новорічні свята українці викидають на смітник півмільярда гривень

У новорічні свята українці викидають занадто багато їжі.

За результатами опитування агентства AgriSurvey, до 12% продуктів харчування, закуплених міським населенням України до новорічного столу, не споживається і псується. Йдеться у повідомленні Асоціації "Український клуб аграрного бізнесу".

У грошовому еквіваленті стандартний святковий стіл з чотирьох дорослих та двох дітей у середньому викидає у смітник 90 гривень. Водночас, витрати всього міського населення України становлять близько 470 мільйонів гривень.

За словами директора агентства AgriSurvey УКАБ Тараса Гагалюка, під час опитування 54% респондентів вказали, що у них під час свят псується до 5% закуплених продуктів.

"Таким чином, по цій групі під час свят до смітника викидається кількість продукції еквівалентної 850 тоннам ковбаси "Московської" або 2,5 тисяч тонн свинячого ошийка, або ж 4 тисяч літрів шампанського", - наголошує Гагалюк.

За його словами, "ще у 40% опитаних псується від 5% до 15% продукції, а це - еквівалент 300 тонн червоної ікри або 3,5 тисяч тонн твердого сиру, або ж 4 тисяч тонн масла".

Такі показники свідчать про те, що українцям є до чого прагнути в плані культури споживання, вважають в УКАБ.

У той же час, за даними Організації продовольства і сільського господарства ООН (FAO), щорічно у світі псується близько 1,3 мільярда тонн продуктів харчування, а це близько однієї третини продукції, призначеної для споживання людьми.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 14 квітня 2021, 17:29

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.