Нобелівська премія "подешевшала" на 20% через кризу

Суму Нобелівської премії у 2012 році буде скорочено на 20% - до 8 мільйонів шведських крон - 1,1 мільйона доларів, щоб уникнути дестабілізації фінансового фонду, з якого здійснюються виплати.

Про це повідомляє ТСН.

Засновник нагород - шведський винахідник Альфред Нобель, який помер в 1896 році, - заповідав свій величезний статок на заснування п'яти премій - в області медицини або фізіології, хімії, фізики та літератури, а також Премії миру.

У 1968 році Держбанк Швеції в пам'ять про Нобеля заснував премію в галузі економіки. В останні роки розмір премії становив 10 мільйонів шведських крон.

Одним з найбільш важливих завдань Нобелівського фонду є забезпечення безпеки економічної бази премії, сказано в заяві ради директорів Нобелівського фонду.

"Так, капітал, надісланий Нобелем, вимагає управління, яке дозволить вручати фінансову складову нагороди в безстроковій перспективі і в той же час гарантувати незалежність інститутів, які нагороджують", - йдеться в заяві.

Відзначається, що доходи від діяльності Нобелівського фонду останнім часом перестали покривати його операційні витрати. Крім розміру самої премії, будуть зменшені витрати на утримання адміністрації фонду та на проведення урочистих заходів під час вручення нагород.

Як відомо, у 1999 році премію отримав канадський економіст Роберт Манделл "за аналіз монетарної і фіскальної політики за різних режимів валютного курсу...".Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 19 серпня 2019, :56

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.