В Україні не вигідно видобувати золото - експерт

В Україні є близько 120 видів розвіданих корисних копалин, з них понад 30 мають особливо важливе економічне значення.

Однак видобуток багатьох із них, зокрема золота, потребує значних інвестицій, пише "Сегодня".

Раніше добувати золото було економічно ризиковано, тому що не було розвіданих об'єктів, проте зараз, коли золото за 20 років подорожчало у 5-6 разів, держава ніяк не може домовитись з інвесторами, відзначає видання.

Як відомо, вміст золота в українській породі становить 2-15 грам на тонну, але братися за видобуток варто тільки за умови значних покладів.

За словами професора Київського національного університету імені Тараса Шевченка, доктора геологічних наук Володимира Михайлова, розпіарене у пресі Мужіївське родовище в Закарпатті - маленьке і несприятливе для розробки.

А найцікавіші золоті родовища, на думку експерта, знаходяться в Кіровоградській, Запорізькій і Дніпропетровській областях, тут можна добути не менше 1 000 тонн дорогоцінного металу.

Але якщо детальніше розглянути питання, то виявиться, що добувати там золото також невигідно, пише видання.

Так, для золотодобування доведеться знищити величезну кількість орних земель, ціна яких набагато більше, ніж отриманий метал.

Якщо ж добувати руду шахтним способом, то витрати взагалі підскочать до захмарних висот. Крім того, для витягання золота з руди застосовують отруйні речовини, і збагачувальні фабрики створюють величезний ризик для природи і людей.

Як відомо, президент Віктор Янукович дозволив НБУ видобувати золото.

Як повідомлялося, у столиці з'явились рекламні біг-борди, з яких Нацбанк закликає населення продати йому золото заради наповнення держрезерву.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 14 квітня 2021, 16:27

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.