"Донецькі" наповнюють кишені "до" і "після" "Євро"

Через 1,5 тижня завершується "Євро-2012", а "донецьким" так само регулярно виділяють кошти із державної скарбниці на підготовку до турніру.

Мова йде про донецьку скандальну компанію "Альтком", яка завдяки проведенню в Україні Чемпіонату Європи з футболу стала рекордсменом за кількістю отриманих держзамовлень, а її власник потрапив на сторінки рейтингу багатіїв журналу Forbes.

В понеділок стало відомо, що українські платники податків, навіть не здогадуючись про це, знову виділили цій компанії ще кілька сотень мільйонів гривень на підготовку до "Євро". Ще і заднім числом.

Так, Служба автомобільних доріг у Полтавській області 11 червня уклала низку угод на реконструкцію кількох ділянок дороги Київ - Харків - Довжанський в обхід міста Лубни на 476,2 мільйона гривень. Про це свідчить інформація у "Віснику державних закупівель".

Зокрема, як зазначається у "Віснику", майже всю суму на ремонт цієї дороги - 471,34 мільйона гривень - отримає ТОВ "Шляхове будівництво "Альтком".

В обґрунтуванні закупівлі повідомляється, що угоди укладено на роботи в рамках скорегованої проектно-кошторисною документації. Первинні угоди з "Альткомом" нібито були укладено "у попередні роки". Водночас у "Віснику державних закупівель "немає жодних даних про такі угоди починаючи з 2008 року, зазначають "Наші гроші".

Проте, це ще не все. Окрім коштів на будівництво доріг, "улюблений підрядник" держави також отримав чергову порцію "нагороди" від Кабінету міністрів обсягом 693 мільйони гривень - для так званого "забезпечення розвитку Донецького аеропорту".

Напередодні уряд вніс відповідні поправки у Державну цільову програму підготовки до "Євро-2012". Таким чином, фінансування забезпечення розвитку Донецького аеропорту було збільшено до 6,972 мільярда гривень.

Як відомо, "Альтком" був задіяний на реконструкції донецького аеропорту і будівництві стадіону у Львові. Кошториси цих об'єктів неодноразово переглядалися Кабміном у сторону збільшення.

З урахуванням закупівель за час дії урядової програми з підготовки до "Євро-2012" з 2008 року група компаній "Альтком" отримала підряди на суму, яка сягає близько 12 мільярдів гривень. І більше половини підрядів прийшлись на 2011 рік. І на останок, як виявилося, сумнозвісний "підрядник" отримав більше 1 мільярда гривень.

Що таке "Альтком"? На думку урядовців, це звичайна компанія, з якою дуже комфортно працювати, тому в неї держава завжди закуповує переважну частину робіт. Хоча до 2010 року про неї взагалі ніхто не чув.

Як відомо, після призначення головним відповідальним за "Євро-2012" віце-прем'єра Бориса Колеснікова до закону про держзакупівлі було внесено зміни, згідно з якими роботи та послуги в рамках підготовки до турніру закуповувалися без тендерів.

Після внесення цих змін підконтрольне Колеснікову Нацагентство з підготовки до "Євро-2012" почало розподіляти мільярдні замовлення без жодних конкурсів. Саме тоді почалася "золота ера" донецької фінансово-промислової групи "Альтком".

За даними видання "Фокус", "новачок" будівельної справи посідає друге в "ТОП-10" компаній, які заробили найбільше на державних підрядах. Першим місцем "Альтком" поступився компанії Ріната Ахметова - ДТЕК, яка постачає вугілля для теплоелектростанцій.

Зрештою, це не всі надбання "зірки" підрядів "Євро-2012". Один з керівників і засновників "Альткому" - бізнесмен Олександр Тісленко – у 2011 році посів 68 місце в українському списку Forbes. Серед засновників фігурує також депутат Донецької міськради Сергій Павличев, який на її засіданнях з'являється досить рідко. Напевно, через бізнес, який в останні роки росте, як на дріжджах.

Ще однією більш значущою персоною, яку пов'язують з "Альткомом" є Борис Колесніков, без протекторату якого ця фірма навряд би стала такою успішною. Сам міністр інфраструктури каже, що він "без понятія", хто є власником "Альткому".

Прямі власники "Альткому" губляться у мережі офшорних фірм з різних екзотичних країн. Контрольним пакетом акцій групи компанії "Альтком" володіє фірма Eurobalt Limited, директором якої є проста вчителька йоги з Кіпру Лана Замба.

Її чоловік зізнався виданню KyivPost, що Лана є лише фіктивним директором підприємства і що вона очолює 23 компанії і отримує за це 534 долари фіксованої зарплати.

Однак є одна публічна особа, яка має статус співзасновника та генерального директора цієї фінансово-промислової групи. Це уже згадуваний молодий донецький бізнесмен Тісленко. За інформацією ЗМІ, він якраз і має спільний бізнес з партнерами Бориса Колеснікова.

Звичайно, цього, ймовірно, замало, щоб стверджувати про причетність міністра до цієї структури. Але успіхи "Альткому" навряд чи можуть бути результатом наполегливої праці менеджменту або робітників цієї компанії. В країні, яка очолює списки найбільш корумпованих, це майже нереально.

За підрахунками експертів, корупційна складова при підготовці в Україні до чемпіонату Європи з футболу становить 30%. Як повідомляють державні установи, було витрачено не менше 40 мільярдів гривень, за неофіційними даними – більше 80 мільярдів. Тобто "корупційні" втрати становлять десятки мільярдів гривень.

Тож зовсім не дивно, що Євросоюз теж цікавиться цим питанням. Як відомо, євродепутати ініціюють розслідування щодо корупції під час підготовки до чемпіонату. Таке велике розслідування може бути проведене після "Євро-2012".Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 27 жовтня 2020, 8:15

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.