Українців ще більше закидали імпортними товарами

У першому кварталі 2012 року частка продажу споживчих товарів, вироблених на території України, у структурі роздрібного товарообігу становила 59,9%, що на 4% менше порівняно з аналогічним періодом 2011 року.

Про це пише газета "Экономические известия" з посиланням на дані Держстату.

Так, у 2011 році частка вітчизняних товарів на прилавках зменшилася на 2,4% - до 61,9%.

В цілому за перший квартал 2012 року через торгову мережу було реалізовано товарів на 82,7 мільярда гривень.

За підсумками року, прогнозує керівник аналітичного департаменту ІГ "ТАСК" Андрій Шевчишин, обсяги імпорту можуть досягти 82,8 мільярда гривень.

При цьому у 2013 році, швидше за все, даний показник стабілізується на тлі очікуваного врегулювання "газового питання", пише видання.

Втім, тенденції чотирьох місяців поточного року свідчать про приріст імпорту місяць до місяця. Хоча в обсязі імпорту значну частину становить ввезення в країну товарів і устаткування в рамках підготовки до "Євро-2012", а також сезонний імпорт.

Тому можна припустити, що ситуація в літні місяці трохи заспокоїться, відзначає видання.

А в другій половині 2012 року імпорт буде залежати від ситуації з валютним курсом гривні, а також активності роботи митниці в зв'язці з податковою.

Проте негативне сальдо зовнішньої торгівлі товарами за підсумками 2012 року, швидше за все, досягне позначки 11,2 мільярда доларів, а у 2013 році - 10,3 мільярда доларів, пише видання.

"Безумовно, така "дірка" чинить значний тиск на державну валюту. І незважаючи на те, що поки що ця "дірка" в платіжному балансі в більшій мірі перекривається, "подушка безпеки" у вигляді операцій із капіталом, прямих іноземних інвестицій і золотовалютних резервів має обмежений ресурс", - попереджає Шевчишин.

Як відомо, прем'єр-міністр Микола Азаров хоче, щоб Україна збільшила товарообіг з Туреччиною до 20 мільярдів доларів на рік.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 18 квітня 2021, 3:27

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.