Донецькі шахтарі просять Азарова захистити вуглепром

Гірники донецької шахти ім. Засядька звернулися до прем'єр-міністра Миколи Азарова з проханням вжити невідкладних заходів для реалізації величезної кількості коксівного вугілля, що накопичилося на складах шахт.

Йдеться, зокрема, про шахту ім. Засядька, шахту ім. Скочинського, шахти держпідприємства "Дзержинськвугілля", повідомляє УНІАН.

"Мені ще ніколи не доводилося бачити на території рідної шахти таку багатотисячну "гору" знеціненої своєї праці і праці своїх товаришів" , - зазначив Герой України, бригадир прохідників із 30-річним підземним стажем шахти ім. Засядька Микола Жауров.

Він висловив сподівання, що уряд все ж таки знайде рішення, щоб захистити вітчизняний вуглепром.

"Звертаюся до уряду, зокрема, до пана Азарова, вжити невідкладні заходи для того, щоб наші українські шахтарі, як і раніше, пишалися своєю працею" , - йдеться в листі Жаурова.

Критичну ситуацію на ряді донецьких шахт, які видобувають коксівне вугілля, прокоментував виконуючий обов'язки генерального директора ПАТ " Шахта ім. О.Ф.Засядька" Павло Філімонов.

За його словами, на 21 червня на складах донбасівських шахт коксівного вугілля накопичилося понад 650 тисяч тонн, тоді як за 5 місяців 2012 року в Україну з-за кордону було ввезено більше 6 мільйонів тонн коксівного вугілля.

Філімонов зазначив, що самі шахтарі "із здивуванням сприймають роз'яснення якихось "експертів" про те, що нібито вітчизняне вугілля неякісне, мовляв, нашим металургам потрібне імпортне, оскільки там більш відповідний "фактор сірки" .

"Але на тій же донецькій шахті ім. Скочинського вугілля видобувають із вмістом сірки не більше 1%, що є особливо цінним для металургів. І раніше від коксохіміків-партнерів ніколи не чули нарікань" , - сказав він.

Філімонов підкреслив, що така тенденція має і фінансову складову.

"Якщо взяти до уваги те, що вугілля, яке ввозиться, не обкладається ПДВ і митним збором, то упущена вигода для держскарбниці може становити близько 1 мільярда гривень на рік - при темпах щорічного імпорту до 12 мільйонів тонн", - пояснив він.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 14 квітня 2021, 16:47

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.