В "тіні" обертається половина українського ВВП - ЗМІ

На початок 2012 року "в тіні" знаходилося близько 525-696 мільярдів гривень, що становить майже половину економіки України.

Про це пишуть "Коментарі".

Лідером за темпами тінізації можна вважати торгівлю, яка і раніше займала верхні рядки в цьому рейтингу за обсягами нелегальних оборотів, відзначає видання.

За різними оцінками, їхня питома вага в цьому секторі становить від 40 до 60%. Причому левова частка тіньового обороту припадає на роздрібну торгівлю.

За даними Держстату, обсяг роздрібного товарообігу за січень-травень 2012 року становитиме 287,7 мільярда гривень.

Так, невраховані статистикою торговці заробили в тіні близько 86-144 мільярдів гривень За перший квартал 2012 року - не менше 20 мільярдів гривень.

На другому місці за тінізацією - переробна промисловість, де рівень "тіні" досягає 25-30% - внесок в тіньову економіку в першому кварталі - 9-13 мільярдів гривень.

Рівень тонізації у 2012 році росте і в секторі послуг - становить до 25%. Зростання безробіття і кількості частково зайнятих громадян змушує українців заробляти приватно.

Крім того, згідно з оцінками аналітиків, найбільш високий рівень "сірих" операцій - 30% і більше - спостерігається у добувній промисловості - вклад в неофіційний ВВП за підсумками першого кварталу 2012 року на рівні 7 мільярдів гривень.

Ще один лідер, який стабільно нарощує "сірі" обороти, - сільське господарство, пише видання

"Вилка цін між вартістю аграрної продукції в Україні і ціною реалізації на зовнішніх ринках дуже велика. Це дає чудову можливість формування тіньового обороту", - розповідає перший заступник директора Національного інституту стратегічних досліджень Ярослав Жалило.

Замикає "топ-5" "тінізаторов" – спиртівки, відзначає портал.

"На сьогодні ця галузь повністю перебуває у власності держави. І тіньова складова в ній незначна. А от її приватизація, швидше за все, переведе значну частину обороту спирту в тінь - мабуть, близько 30%", - прогнозує аналітик Сергій Борийчук.

Як повідомляється, глава Податкової Олександр Клименко оцінює розмір тіньової економіки України на 30%.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 06 липня 2020, 4:16

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.