Bloomberg: сланцевий газ може "вбити" "Газпром"

Відсутність реакції російського "Газпрому" на "сланцеву революцію", що відбувається у світі, може призвести до того, що компанія повністю втратить позиції на газовому ринку.

Про це заявляють експерти Bloomberg, пише ТСН.

За даними видання, з початку 2012 року поставки "Газпрому" впали на 14%, а акції компанії - на 9,5%. Сланцевий газ також дозволив США в 2009 році вперше обігнати Росію за розмірами видобутку природного газу.

У доповіді Міжнародного енергетичного агентства (МЕА) від 29 травня також зазначено, що видобуток сланцевого газу в Китаї, США та деяких європейських країнах "створить реальні проблеми для нинішніх експортерів газу".

За прогнозом МЕА, частка російських і близькосхідних виробників газу на міжнародному ринку впаде до 35% до 2035 року з нинішніх 45%.

"Газпром" займає позицію, яку можна позначити як "ховати голову в пісок", - сказав колишній консультант британської BP Енді Флауер.

Зі свого боку у компанії стверджують, що розробка сланцевих родовищ не така вже дешева, як усі вважають, і сланцевий газ ніколи не замінить звичайний. Крім того, його видобуток загрожує забрудненням джерел питної води.

Нагадаємо, президент РФ Володимир Путін ще в квітні закликав російські енергокомпанії "прийняти виклик" так званої сланцевої революції.

Першим російським чиновником, який закликав замислитися про видобуток сланцевого газу, став Юрій Трутнєв, який займав в 2010 році посаду міністра природних ресурсів.

Тоді він заявив, що зростання видобутку сланцевого газу є реальною проблемою для "Газпрому" і Росії.

Як повідомлялося, геологічне агентство США оцінює запаси сланцевого газу в Україні в 1,5-2,5 трильйона кубічних метрів.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 05 червня 2020, 2:22

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.