Тимошенко звинувачують у збитку державі на 30 мільйонів

Слідство стверджує, що компанія "Єдині енергетичні системи України", очолювана екс-прем'єром Юлією Тимошенко, завдала державі збитків на понад 30 мільйонів гривень, а особисто Юлія Тимошенко не сплатила понад 681 тисячу гривень податків.

Про це йдеться в обвинувальному висновку, пише "Комерсант-Україна".

Документ на 117 сторінках був складений і підписаний начальником слідчого відділу управління СБУ в Харківській області Грабиком 28 березня 2012 року.

Більшу частину обвинувального висновку становлять дані, зібрані слідчими ще 11 років тому, коли вперше була порушена справа про ухиленняТимошенко від сплати податків.

За даними слідства, завдяки схемі компанія ЄЕСУ шляхом незаконного відшкодування ПДВ одержала понад 14 мільйонів гривень, крім того, було "скоєно завершений замах на заволодіння коштами держбюджету" на 11,8 мільйона гривень, а також доведений факт навмисного відхилення від сплати ПДВ на 4,7 мільйона гривень.

Співучасниками злочину названий свекор екс-прем'єра Геннадій Тимошенко - помер у травні 2012 року, який був гендиректором ЄЕСУ, колишній головний бухгалтер компанії Антоніна Болюра, екс-заступник гендиректора Євген Шаго й колишній головний бухгалтер ЄЕСУ Лідія Сокольченко.

Аналіз обвинувального висновку підтверджує заяву захисника Юлії Тимошенко Сергія Власенка, який раніше повідомляв, що прямих доказів причетності Тимошенко до махінацій з податковими деклараціями ЄЕСУ немає, пише видання.

У документі зазначено, що дії, які стосувалися реалізації "злочинного плану", виконувалися зазначеними особами "на виконання усних розпоряджень Тимошенко Ю. В.".

Згідно з обвинувальним висновком, протягом 1996-1998 років російським Інкомбанком було випущено чотири пластикових картки на ім'я екс-прем'єра. На цих картах знаходилися кошти компанії Somolli Enterprises Limited, співробітником якої вона не була

Також на думку прокуратури,Тимошенко використовувала карти в особистих цілях, "оплачуючи рахунки в готелях, магазинах, ресторанах і отримуючи готівку на 914,796 долара.

При цьому Тимошенко, за даними слідства, не вказувала в деклараціях про доходи, що подаються за ці роки, кошти, отримані від компанії Somolli Enterprises Limited і не платила з них податок.

Всього за період з 1997 по 1999 рік Тимошенко не сплатила понад 681 тисячі гривень податків, стверджують у Генпрокуратурі.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 05 липня 2020, 11:12

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.