Криза видавила з центробанків майже усі соки

Можливості центробанків з підтримання стабільності економіки практично вичерпані.

Про це йдеться в щорічному огляді Банку міжнародних розрахунків, пишуть "Ведомости".

Через нерішучість політиків центробанки виявилися перевантаженими проблемними активами: зараз на балансах знаходиться 18 трильйонів євро, або майже 30% світового ВВП, - удвічі більше, ніж 10 років тому, констатує BIS.

Остання акція ЄЦБ з підтримки банків безлімітними кредитами на 1 трильйон євро привела до збільшення балансу регулятора на 500 мільярдів євро, підрахували експерти BIS.

ЄЦБ планував завершити цю програму 10 липня 2012 року, але в червні продовжив її до 15 січня 2013 року. Вчора Іспанія представила офіційний запит до ЄС про виділення 100 мільярдів євро на допомогу банкам: велика частина навантаження також ляже на ЄЦБ.

Активність центробанків є вимушеною, їх загнали в кут через неспроможність урядів висунути план боротьби з кризою, відзначає BIS.

Можливості регуляторів рятувати фінансовий сектор і економіку обмежені, чим довше "буде тривати ця порочна практика, тим сильніше будуть збільшуватися ризики і більше нестійкою буде ставати модель інтервенцій ЦБ", йдеться в огляді.

Фінансовий сектор повинен визнати збитки, уряди зобов'язані затвердити план фіскальної консолідації, ЦБ треба повернути незалежність, компанії і населення повинні почати знижувати заборгованість, запропонували експерти BIS: "Це розчистить дорогу для економічного зростання".

Якщо політикам ЄС на саміті 28-29 червня не вдасться подолати розбіжності і представити план заходів щодо боротьби з кризою, це призведе до краху європейської валюти, переконаний відомий фінансист Джордж Сорос.

За відсутності плану почнуться потужні спекулятивні атаки на найслабших членів блоку, вважає італійський прем'єр Маріо Монті, пише видання.

Як повідомлялося, ЄЦБ обіцяє підтримку проблемним країнам.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 02 грудня 2020, 20:03

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.