Арбузов намагається наситити банки ліквідністю

Національний банк 19 червня 2012 року зареєстрував в Міністерстві юстицій постанову № 249, якою вносяться зміни в положення № 259 "Про регулювання Національним банком ліквідності банків України".

Зокрема, передбачено збільшення максимального терміну кредитів рефінансування комерційних кредитно-фінансових установ з 90 до 360 днів, пишуть "Экономические известия".

"Національний банк при необхідності підтримки ліквідності банків на більш тривалий термін може прийняти рішення про здійснення рефінансування шляхом проведення тендерів строком до 360 днів", - йдеться в документі.

На кінець квітня 2012 року вітчизняна банківська система мала у своєму розпорядженні засоби стабілізаційних кредитів (наданих в кризовий період) в сумі на 61 мільярд гривень.

На 13 червня з початку року банки погасили перед НБУ кредити рефінансування обсягом 4 мільярдів гривень.

Одночасно НБУ вирішив збільшити максимальний термін операцій репо – купівля/продаж держоблігацій із зобов'язанням викупити ці активи в обумовлену дату за певною ціною) з 60 до 90 днів.

Як відомо, НБУ видає рефінансування під заставу державних цінних паперів. Даний фінансовий інструмент учасники ринку використовують, насамперед, для покриття короткострокових розривів.

Дата набрання постановою чинності залишається невідомою - день офіційної публікації документа в НБУ не уточнили. Але банкіри вже бачать позитивні наслідки в такому кроці Нацбанку.

"Нестабільність на зовнішніх ринках обмежує джерела отримання банками фінансових ресурсів, тому Національним банком прийнято дуже важливе рішення про збільшення термінів підтримки ліквідності банків", - каже старший радник "Альфа-банку (Україна)" Роман Шпек.

Одночасно, на думку банкірів, продовження термінів погашення не несе ринку якого-небудь негативного сигналу, а навіть навпаки - має трохи заспокоїти банкірів.

Тим більше що НБУ фактично повертає норму, що діяла до кризи 2008 року, коли стабілізаційні кредити видавалися банкам на термін у 365 днів.

"У кризові періоди максимальні терміни можуть відсуватися і на більший час. А взагалі це нормальна практика НБУ, хоча нинішній зсув насправді нічого принципово не змінює. Зараз НБУ видає кредити до 90 днів, але з можливістю пролонгації до 365 днів. Але в цілому це говорить про те, що стабільність банківської системи не під загрозою", - пояснює голова правління банку "Хрещатик" Дмитро Гриджук.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 21 жовтня 2020, 16:51

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.