Інвестори відчули загрозу у законі про фонди банківського управління

Професійні учасники фондового ринку та інвестори просять звернути увагу на загрозливу ситуацію, що склалася навколо прийняття закону "Про фонди банківського управління".

Про це йдеться у відкритому листі "Української асоціації інвестиційного бізнесу" до президента, прем'єр-міністра, голови ВР,голови НКЦПФР, голови Національного банку, повідомляє прес-служба УАІБ.

Так, на початку липня 2012 року у Верховній Раді запланований розгляд у другому читанні проекту закону №9030 "Про фонди банківського управління".

"Прийняття зазначеного проекту закону значно підвищить ризики банківського сектору, створить системну загрозу розвитку пенсійної системи, зведе нанівець запровадження пенсійної реформи України, спровокує соціально-економічну дестабілізацію та політичну напруженість в країні", - йдеться у листі.

У відкритому листі органам влади УАІБ наголошує, що асоціація направляла зауваження до цього законопроекту ще в жовтні 2011 року, але опублікований минулого тижня текст документа не враховує ні пропозиції УАІБ, ні правки Головного науково-експертного управління ВР.

Проект дискримінаційний щодо учасників фондового ринку - діяльність банків, згідно з проектом, не вважається професійною діяльністю на фондовому ринку (тобто, не вимагає відповідних ліцензій), зазначають в Асоціації.

"Створення ж фонду не підлягає ні узгодженням, ні реєстрації в держорганах. Фактична відсутність контролю над діяльністю фондів з боку держави фактично робить їх діяльність безконтрольною", - йдеться у листі.

Невиправдано залишені поза межами законодавчого регулювання питання захисту вкладених коштів, державних гарантій, контролю за діяльністю ФБУ та відповідальності зазначених фондів і їх посадових осіб, зазначають в УАІБ.

Насторожують УАІБ і вимоги для вкладників до диверсифікації їхніх активів. Так, наприклад, в державні ЦП дозволяється інвестувати до 10% коштів пенсійного та дитячого фондів, а в іпотечні сертифікати, корпоративні та іпотечні облігації українських емітентів - до 90%, відзначають у Асоціації.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 01 жовтня 2020, 11:52

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.