Порошенко домовився про вирішення "сирної" проблеми

У середу відбулася робоча зустріч міністра економічного розвитку і торгівлі Петра Порошенка з Керівником Федеральної служби з нагляду в сфері захисту прав споживачів і благополуччя людини Російської Федерації Геннадієм Оніщенком, де йшлось про вирішення "сирної" проблеми.

Про це повідомляє УНН.

Ключовим на порядку денному було питання зняття всіх обмежень з боку російської сторони для вільного постачання української молочної продукції і сирів на ринки Російської Федерації.

Під час діалогу Порошенко заявив, що два лабораторні комплекси державних підприємств, які відносяться до сфери управління Мінекономрозвитку (Укрметртестстандарт та Черкасистандартметрологія) готові до проведення спеціалістами російського споживчого нагляду їх інспекційного контролю.

Для взаємного визнання результатів досліджень якості молочної продукції, яка постачається до Російської федерації, заплановано провести міжлабораторні порівняльні випробування зразків продукції, затвердити відповідність лабораторного обладнання і компетенції персоналу, а також узгодити методики проведення досліджень.

Зазначені лабораторії, за словами міністра, акредитовані згідно вимог європейських і міжнародних стандартів, мають висококваліфікований персонал та багаторічний досвід проведення лабораторних досліджень.

Під час сторони досягли домовленості про розгляд спірних питань, які виникатимуть, спільно і завчасно, не доводячи до стадії застосування санкцій і переведення їх у публічну площину.

"Ми робили і будемо робити все для того, щоб вітчизняна продукція мала доступ на зовнішні ринки", - наголосив Порошенко.

Як повідомлялося, Росія оголосила "сирну війну" на початку лютого, заборонивши імпорт сирів трьох українських виробників, а потім розширила цей список. До кінця лютого під забороною опинилася половина імпорту українського сиру до РФ.

У середині травня відомство дозволило чотирьом українським заводам повернутися на російський ринок. Йдеться про продукцію підприємств "Пирятинський сирзавод", "Дубномолоко", "Гадячсир" і "Прометей".

У червні фахівці Росспоживнагляду проінспектували ТОВ "Лозовський молочний завод" і ЧП "Рось" філіалу "Охтирський сирокомбінат" і не виявили серйозних порушень в роботі підприємств.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 21 жовтня 2020, 15:29

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.