Україні не вдалося домовитися з ЄС про "Відкрите небо"

Україна не змогла підписати угоду з Євросоюзом про спільний авіаційний простір в заявлені терміни.

Про це пише "Комерсант-Україна".

Так, завершити до 2 липня переговори про укладення угоди з ЄС про спільний авіаційний простір, або так зване "Відкрите небо", президент Віктор Янукович доручив Кабінету міністрів ще 29 лютого.

У прес-службі Державіаслужби, відповідальної за переговори з ЄС і Єврокомісією, розповіли, що терміни швидше за все будуть перенесені.

"Враховуючи домовленості з європейською стороною, Мінінфраструктури просить президента продовжити термін до 1 січня 2013 року", - повідомили в міністерстві.

У прес-службі Єврокомісії на запит видання у понеділок не відповіли.

Україна готувалася до підписання договору "Про відкрите небо" з грудня 2007 року і провела п'ять раундів переговорів, останній - у березні 2010 року.

На початку 2011 року віце-прем'єр Борис Колесников повідомляв, що угода може бути підписана протягом року. Але навесні 2011 року його думка різко змінилося: чиновник заявив, що це може відбутися лише в разі скасування ЄС візового режиму для українців.

У ЄК у свою чергу зазначили, що ці питання не пов'язані між собою.

Реальною перешкодою підписання договору про САП є не візовий режим з Європою, а технічні питання невідповідності систем сертифікації літаків в ЄС і Україні, відзначають в ДАА.

Ключовим питанням, на якому наполягає Україна, є допуск на ринок авіаперевезень і робіт в рамках САП частині парку сертифікованих в Україні повітряних суден української реєстрації - розробки України та СРСР.

Але в ЄК наполягають на тому, щоб, згідно з Регламентом ЄС N216/2008, з українського Держреєстру цивільних повітряних суден були виведені усі не сертифіковані Європейським агентством з безпеки польотів повітряні судна.

В ДАА кажуть, що очікують від ЄК проект текстів угоди про САП і меморандуму до кінця липня.

"Конкретна дата наступного раунду переговорів поки не узгоджена, але, за інформацією МЗС, в ЄК вважають, що він може бути проведений в Брюсселі в вересні-жовтні", - повідомили в ДАА.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 14 квітня 2021, 16:36

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.