Депутати одобрили створення Центрального депозитарію

Верховна Рада схвалила створення в Україні Центрального депозитарію, прийнявши у другому читанні та в цілому урядовий закон "Про систему депозитарного обліку цінних паперів".

Про це пише "Дзеркало тижня".

Так, у першому читанні документ був прийнятий парламентом ще 22 грудня 2011 року.

До другого читання до законопроекту ніяких змін не було внесено, і документ в остаточній редакції був прийнятий без особливого обговорення.

Законопроект передбачає створення централізованої депозитарної системи в Україні (а саме - Центрального депозитарію), уніфікацію принципів та порядку здійснення діяльності учасниками депозитарної системи та взаємодії між ними.

Так, законопроект визначає, що професійними учасниками депозитарної системи України є Центральний депозитарій, депозитарій державних цінних паперів Національного банку України, інші депозитарні установи.

За словами авторів законопроекту, його прийняття "усуне існуючі прогалини законодавства України у сфері обліку прав власності на цінні папери, а також запровадить чіткі і прозорі механізми здійснення розрахунків по операціях з цінними паперами".

Так, в рамках програми взаємодії України з МВФ український уряд зобов'язався у 2011 році створити єдиний центральний депозитарій, який буде повністю відповідати міжнародним стандартам, керуватися прозоро, базуватися на принципах корпоративного управління.

4 лютого 2011 року заступник голови Держагентства з питань науки, інновацій та інформатизації Віктор Івченко звернувся до прем'єр-міністра Миколи Азарова з пропозицією створити Центральний депозитарій України на базі Національного депозитарію України.

28 лютого 2011 року прем'єр затвердив склад оргкомітету та заходи щодо створення центрального депозитарію на базі НДУ.

До цієї групи не увійшли представники ВДЦП. При цьому міжнародні експерти (у тому числі і представник Всесвітнього банку і посол США Джон Теффт) виступали категорично проти створення ЦД на основі НДУ.

Як відомо, НКЦПФР розпочала процес злиття двох депозитаріїв у кінці квітня.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 14 квітня 2021, 17:31

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.