Депутати дозволили посилити фіскальний тиск на бізнес

Фіскальні відомства отримали нові повноваження, які дозволять їм посилити контроль над сплатою податків.

Про це пише "Комерсант-Україна".

Так, прийнятий 5 липня законопроектне тільки призводить Податковий кодекс у відповідність з адміністративною реформою, але і дозволяє збільшити фіскальні збори з бізнесу, відзначає видання.

Парламент узаконив досі добровільну практику щомісячної сплати авансових платежів з податку на прибуток.

Аванс, який становитиме не менше 1/12 від нарахованих сум податку за попередній рік, з 1 січня 2013 року буде застосовуватися до підприємств з річним доходом понад 10 мільйонів гривень. При цьому декларацію вони подаватимуть не щокварталу, а раз на рік.

За словами глави податкового комітету "Європейської бізнес асоціації" Володимира Котенка, бізнес погоджувався на авансові платежі, засновані на даних поточного податкового періоду, а не попереднього, як це було до 2003 року.

Президент групи "Українська промислова енергетична компанія" Анатолій Гіршфельд упевнений, що нічого хорошого у сплаті авансів немає: "Це вимивання оборотних коштів. Ще неясний результат по року, а сплата авансів обов'язкова".

Якщо підприємство за підсумками першого кварталу стане збитковим, воно перестане платити податок авансом, поки прибуток не з'явиться в наступних звітностях.

При цьому платники податку зможуть більше не подавати разом з декларацією перелік доходів і витрат в розрізі контрагента-платника єдиного податку.

Поправки торкнулися і критеріїв автоматичного відшкодування ПДВ. Їхній список був розширений - податок за спрощеною процедурою не повернуть збитковим компаніям.

Як відомо, у рамках адміністративної реформи Державна податкова служба втратила низку повноважень.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 05 липня 2020, 9:12

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.