ЄК буде жорстко карати за маніпулювання ринковими індексами

Єврокомісія вимагає жорстко карати будь-які спроби маніпуляції ринковими індексами, включаючи процентні ставки.

З таким повідомленням виступила у понеділок прес-служба європейського комісара з фінансових ринків Мішеля Барньє, передає "РБК-Україна".

У регуляторі закликають владу ЄС поспішити з введенням додаткових інструментів контролю за ринковими процесами.

Крім того, як повідомили сьогодні в Єврокомісії, Барньє збирається найближчим часом виступити з власними пропозиції, спрямованими на посилення законодавства в сфері відкритих ринкових індексів.

Нинішня риторика Єврокомісії пов'язана з міжнародним банківським скандалом навколо Лондонської ставки міжбанківського запозичення LIBOR і пов'язаних з нею європейської Euribor, японської Tibor та іншими індикаторами.

Окремо від Єврокомісії британські регулятори пропонують ввести кримінальне покарання за недбалість при управлінні банками, замішаними в даних злочинах. Поки що мова йде про покарання топ-менеджменту Barclays.

Якщо парламент підтримає цю ініціативу, то першими менеджерами, які понесуть покарання, стануть тепер уже колишні керівники банку Barclays: Роберт Даймонд, Маркус Ейджіус і Джеррі де Месьє.

Експерти вже давно говорять про занадто м'які покарання за фінансові злочини.

Минулого тижня лауреат Нобелівської премії з економіки Джозеф Стігліц заявив, що фінансисти повинні бути поставлені під громадський контроль.

Першим кроком на цьому шляху, на його думку, є поширення на банкірів юридичної відповідальності за наслідки їхніх дій, продиктованих жадібністю і дурістю.

"Давайте відправимо кілька банкірів до в'язниці, це навчить інших вести себе більш обачно", - радить Стігліц.

Як відомо, 27 червня 2012 року найбільший британський банк Barclays був оштрафований на 452 мільйони доларів регуляторами США і Великобританії за махінації при визначенні ставки LIBOR.

Розслідування махінацій з LIBOR було розпочато в 2008 році і крім Barclays торкнулося таких великих банків, як Royal Bank of Scotland, Lloyds Banking Group, Citigroup, HSBC, UBS і Deutsche Bank. Причому Barclays став першим банком, який визнав свою відповідальність.

Як з'ясувало слідство, співробітники Barclays в період з 2005 до 2009 року неодноразово маніпулювали ставкою LIBOR.

LIBOR є визнаним індикатором фінансових ресурсів, основною ставкою на міжбанківському ринку, за якою банки кредитують один одного.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 14 квітня 2021, 16:36

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.