Правительство Украины располагает на валютном счете почти $1,9 млрд
Правительство Украины располагает на валютном счете почти $1,9 млрд
Улюкаев назвал $40 за баррель нефти реалистичной ценой
Ряд депутатов предлагает ввести санкции против "Роснефти"
Число иностранных туристов достигло рекордных 1,2 млрд в 2015 году
ДТЭК возобновил прием угля шахт Львовско-Волынского бассейна
ЕС вводит универсальную профессиональную карту
"Укргазвыдобування" в 2015г снизило добычу газа на 3,9%
Чистый отток капитала из России в 2015 году составил $56,9 млрд.
Олланд ввел чрезвычайное экономическое положение во Франции
Сельхозпроизводство в Украине в 2015г сократилось на 4,8% - Госстат
Как нам обустроить "Нафтогаз"?
Валентин Землянський
Что год грядущий нам готовит?
Едуард Бразас
Янукович і Путін поділили морські простори
Янукович хоче зберегти українську ГТС
Росія включила червоне світло українським авто
Вагони Тігіпка дістануться росіянам?
Росія і Україна збираються створити два великих СП, інтегрувавши підприємства ядерного паливного циклу і атомного машинобудування.
В міждержавний холдинг може бути включений і найбільший український актив атомної галузі - харківський "Турбоатом", пише "Комерсант-Україна".
Так, у четвер в рамках роботи українсько-російської міждержавної комісії за участю президентів двох країн у Ялті Міністерство енергетики та вугільної промисловості України підписало з "Росатомом" меморандум про інтеграцію і співпрацю в галузі атомної енергетики.
За даними джерел видання, перше СП повинно зосередитися на всьому ланцюжку виробництва палива для АЕС - від видобутку урану до випуску готових паливних зборок, а його контрольний пакет буде належати Україні.
У машинобудівному холдингу мажоритарним партнером буде російська сторона. Займатися підготовкою до створення СП повинні держконцерн "Ядерне паливо" і російський "Атоменергопром".
Учасником паливного СП з російської сторони хотіли зробити АЕХК (Ангарський електролізний хімічний комбінат), в машинобудівному СП передбачається участь найбільшого підприємства українського атомпрому - харківського "Турбоатома".
Один зі співрозмовників " не виключив, що в СП можуть включити й інші українські компанії, в тому числі урановидобувні активи, потужності з виробництва цирконію, а також вже створене російсько-українське ЗАТ "Завод з виробництва ядерного палива".
Угоду про створення аналогічного СП було підписано ще у 2005 році, але тоді воно залишилося лише на папері, відзначає видання.
Створення атомного холдингу двох країн Володимир Путін ще раз запропонував Віктору Януковичу в квітні 2010 року.
Однак Янукович не став квапитися, з урахуванням того що інші спільні проекти, включаючи добудову третього і четвертого блоків Хмельницької АЕС, просунулися недалеко.
Більш того, в червні українське Міненерго опублікувало проект "Енергетичної стратегії України до 2030 року", згідно з яким за американською Westinghouse закріплюється статус другого постачальника ядерного палива на довгі роки.
Як відомо, за словами голови ФДМ Олександра Рябченка, "Турбоатом" повинен залишитися державним.
В анналах світової історії це авто пам'ятне тим, що, бунтівники-спецназівці зуміли на зрешеченому кулями авто та на пробитих колесах вивезти з-під перехресного вогню президента Франції Шарля де Голля.