Росія претендує на "Турбоатом"

Росія і Україна збираються створити два великих СП, інтегрувавши підприємства ядерного паливного циклу і атомного машинобудування.

В міждержавний холдинг може бути включений і найбільший український актив атомної галузі - харківський "Турбоатом", пише "Комерсант-Україна".

Так, у четвер в рамках роботи українсько-російської міждержавної комісії за участю президентів двох країн у Ялті Міністерство енергетики та вугільної промисловості України підписало з "Росатомом" меморандум про інтеграцію і співпрацю в галузі атомної енергетики.

За даними джерел видання, перше СП повинно зосередитися на всьому ланцюжку виробництва палива для АЕС - від видобутку урану до випуску готових паливних зборок, а його контрольний пакет буде належати Україні.

У машинобудівному холдингу мажоритарним партнером буде російська сторона. Займатися підготовкою до створення СП повинні держконцерн "Ядерне паливо" і російський "Атоменергопром".

Учасником паливного СП з російської сторони хотіли зробити АЕХК (Ангарський електролізний хімічний комбінат), в машинобудівному СП передбачається участь найбільшого підприємства українського атомпрому - харківського "Турбоатома".

Один зі співрозмовників " не виключив, що в СП можуть включити й інші українські компанії, в тому числі урановидобувні активи, потужності з виробництва цирконію, а також вже створене російсько-українське ЗАТ "Завод з виробництва ядерного палива".

Угоду про створення аналогічного СП було підписано ще у 2005 році, але тоді воно залишилося лише на папері, відзначає видання.

Створення атомного холдингу двох країн Володимир Путін ще раз запропонував Віктору Януковичу в квітні 2010 року.

Однак Янукович не став квапитися, з урахуванням того що інші спільні проекти, включаючи добудову третього і четвертого блоків Хмельницької АЕС, просунулися недалеко.

Більш того, в червні українське Міненерго опублікувало проект "Енергетичної стратегії України до 2030 року", згідно з яким за американською Westinghouse закріплюється статус другого постачальника ядерного палива на довгі роки.

Як відомо, за словами голови ФДМ Олександра Рябченка, "Турбоатом" повинен залишитися державним.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 28 лютого 2021, 17:34

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.