Американська біржа збільшила компенсації постраждалим від IPO Facebook

Біржа Nasdaq збільшила компенсації інвесторам, які зазнали збитків від IPO - первинного розміщення акцій на біржі, соціальної мережі Facebook до 62 мільйонів доларів.

Про це пише Bloomberg, повідомляє "Лєнта.ру".

Раніше Nasdaq обіцяла виплатити акціонерам соцмережі 40 мільйонів доларів.

Американська біржа вирішила виплачувати компенсації учасникам розміщення Facebook так як в ході торгів 18 травня, в день IPO на ній трапився збій.

Він тривав близько півгодини і призвів до того, що низка заявок трейдерів містила помилки. Сумарний збиток інвесторів, за різними оцінками, становив до 200 мільйонів доларів.

В Nasdaq наголошують, що рішення про компенсації було ухвалене через численні скарги інвесторів і погрозами подати до суду.

У той же час, згідно з правилами біржі, її відповідальність за технічні помилки не може перевищувати три мільйони доларів. Зараз Nasdaq належить узгодити виплати з регулюючими органами США.

Крім Nasdaq, інвестори висували претензії іншим організаторам IPO соціальної мережі, в тому числі самій Facebook і інвестиційному банку Morgan Stanley.

Про те, що вони виплатять інвесторам будь-які компенсації, не повідомлялося.

IPO Facebook вважається одним з найбільш невдалих за останні роки. Акції компанії менш ніж за місяць з початку торгів обвалилися більш ніж на третину.

При цьому навколо IPO продовжується серія скандалів. Крім збою на біржі, інвестори звинувачують андеррайтера розміщення - банк Morgan Stanley - в поширенні прогнозу аналітиків про падіння вартості акцій тільки серед обраних партнерів.

У банку однак, заявили, що аналітики мали право на усне спілкування з інвесторами та вираження своєї думки в ході IPO. Зараз банківський комітет і комітет з фінансових послуг Сенату США почали розслідування обставин, що супроводжували вихід Facebook на біржу.