Фондові торговці скаржаться на непрозору консолідацію бірж

Асоціація "Українські фондові торгівці" висловила стурбованість тим, що учасники ринку залишаться осторонь можливого процесу об'єднання двох головних українських фондових бірж - ПФТС та "Української біржі".

Про це повідомляє прес-служба Асоціації.

"Ці процеси викликають серйозну стурбованість саморегулівної організації, оскільки біржа ПФТС - невід'ємна складова частина інфраструктури фондового ринку України", - йдеться у повідомленні.

АУФТ виходить з інтересів своїх учасників, велика кількість яких є акціонерами ПФТС і звертає увагу на неприпустимість зміни керівництва до вирішення корпоративних питань з усіма акціонерами біржі, які, - в силу специфічності активу, - є одночасно і учасниками фондового ринку, наголошують в АУФТ.

"Це наша принципова позиція, оскільки сама поява пропозиції зміни менеджменту активу до пропозиції акціонерам виглядає до певної міри неввічливо по-відношенню до міноритаріїв", - каже голова Ради АУФТ Сергій Антонов.

У АУФТ підкреслили, що на порядку денному повинно стояти не питання зміни менеджменту, а питання методології оцінки вартості активу і схеми розрахунку з акціонерами, які захочуть продати свої частки.

Така послідовність дій є цивілізованою і загальноприйнятою в усьому світі, наголошують в Асоціації.

Антонов вважає, що у Московської Біржі є багатий досвід оцінки активів і цей досвід треба використати в Україні.

Асоціація наголошує, що якими б не були методи оцінки і схема розрахунку, саме вони, а не питання зміни керівництва - першочергова тема до розмови між акціонерами будь-якого активу, а не тільки такого важливого інфраструктурного і системоутворюючого як ПФТС.

"Не можна ставити віз попереду коня, це завжди погано закінчується, тим більше коли перед тобою така серйозна дорога, як заплановане на першу половину 2013 року IPO", - – каже голова Ради АУФТ.

Як повідомлялося, наглядова рада ПФТС 26 липня збиралася розглянути питання про зміну голови правління біржі.

Це пов'язано з тим, що основний акціонер ПФТС - російська біржа ММВБ, РТС - запропонувала наглядовій раді ПФТС прийняти рішення про дострокове припинення повноважень чинного голови правління Олександра Склярова, термін трудового контракту з яким закінчується 9 серпня року 2012 року.