Інвестори рятуються від кризи "музичними" бондами

Спад в економіці розвинутих країн стимулює інвесторів шукати нові шляхи примноження прибутковості вкладень.

Увага інвесторів прикута до незвичайних облігацій, повідомляє "РБК-Україна".

За даними Deutsche Bank, з початку року на цьому ринку вже випущено нових інструментів на 13,2 мільярда доларів.

Американська компанія Sesac вирішила замість емісії звичних облігацій Sesac, що володіє ексклюзивними правами на публічне відтворення пісень Боба Ділана, Ніла Даймонда, Кассандри Вілсон та групи Rush, вибрала позику на 300 мільйонів доларів, забезпечену авторськими відрахуваннями за використання музичного контенту з власної колекції.

Такі фінансові інструменти дають інвесторам чудову можливість диверсифікації власних вкладень, адже хіти старих музикантів навряд чи втратять популярність внаслідок зниження зростання ВВП або загрози виходу будь-якої країни із зони євро.

Будучи досить ризикованим активом такі облігації приносять інвесторам непогані дивіденди.

За прогнозом, п'ятирічні папери, що готуються до випуску під керівництвом Goldman Sachs, матимуть прибутковість близько 5,25%.

Ще одним яскравим прикладом екзотичних паперів є облігації мережі Domino's Pizza на 1,5 мільярда доларів, випущені в березні під майбутні фінансові надходження від франчайзингу. Бонди отримали рейтинг BBB-і мали прибутковість 5,25%.

Подібні папери на 550 мільйонів доларів в листопаді 2012 року випустила і Miramax Film, де забезпеченням платежів виступали збори від низки фільмів, а також SBA Communications, яка минулого тижня направила на виплату боргу прибуток від здачі в оренду веж стільникового зв'язку.

Випуск екзотичних облігацій є давно перевіреним бізнесом. Такі інструменти почали з'являтися ще в 90-і роки минулого століття.

Найвідомішим прикладом "музичних" бондів стали облігації, випущені в 1997 році Девідом Боуї. Під роялті від випущених до 1990 року альбомів він успішно залучив на ринку 55 мільйонів доларів.