Китайські "айфони" спокусили українців

В Україні великих масштабів набуває збут дешевих китайських підробок.

Про це пише Deutsche welle.
 
Київський студент Сергій Ярошенко розповідає, що на українському ринку чимало підробок смартфонів всесвітньо відомих брендів - не лише компанії Apple, але головних конкурентів - Samsung та інших виробників.

Відрізнити дешеві копії з вигляду на перший погляд дуже непросто. Часто дизайн, скопійований з оригіналу, стає основним мотивом придбання фальшивки.

А от за функціональністю відрізнити справжній товар від дешевої копії можна відразу.

"Китайська підробка тільки з виду нагадує прототип. А функції такого пристрою обмежені. Це простий телефон уміло підлаштований під брендову річ", - пояснює хлопець.

Ще одна суттєва різниця між підробним і справжнім гаджетом - ціна. Залежно від моделі, ціна на автентичний iPhone в Україні починається з 500 доларів.

Середня ціна - тисяча доларів. Підробка ж обійдеться вдесятеро менше. Саме це й спонукає українців "економно" хизуватися "брендовою" річчю.

Аналітики застерігають, що на ринку телекомунакацій вже безліч підробок і радять посилити його регулювання.

Експерт у сфері телекомунікацій, юрист Олексій Дідковський переконаний, що нещодавня ініціатива українських депутатів про узаконення відключення телефонів, які перебувають у так званому "чорному" або "сірому" списку надзвичайно актуальна.

На його думку, це сприятиме тому, що в Україну офіційно приходитимуть світові брендові компанії, що спеціалізуються на виготовленні телефонів та смартфонів.

"Повинні бути єдині правила роботи. Коли усе буде в Україні легітимізовано, компаніям буде легше відстоювати свої права та захищати інтереси клієнтів. Це, безперечно, вплине й на інвестиційний клімат", - прокоментував Дідковський.