ІСД згортає виробництво в Угорщині?

На угорському меткомбінаті Dunaferr, контроль над яким належить українській корпорації "Індустріальний союз Донбасу" планується скорочення персоналу та закриття одного з прокатних виробництв.

Про це пише "Дело" з посиланням на європейські ЗМІ.

Так, на ISD Dunaferr планується до 1 грудня 2012 року закрити одне з найстаріших своїх прокатних виробництв - Lorinci Rolling Mill, введене в експлуатацію в 1949 році.

Такий захід може призвести до звільнення понад 250 чоловік. Крім того, на заводі хочуть реалізувати програму оптимізації чисельності персоналу з перекладанням на аутсорсинг низки служб, включаючи логістичні, охоронні та PR-підрозділу.

Разом з тим галузеве інформагентство Steel Business Briefing припустило, що "Індустріальний союз Донбасу" збирається переорієнтувати частину обсягів листопрокатного виробництва з угорського Dunaferr на завод Huta Czestochowa у Польщі, що також належить даній корпорації.

Однією з причин для такого рішення могла бути "невигідність" нинішнього режиму експлуатації Lorinci Rolling Mill.

Останній розташований в центрі міста Дунайварош - Дунауйварош, населення - близько 50 тисяч осіб, і керівництво Dunaferr змушене було зупиняти ці прокатні потужності на вихідні дні - "для зниження рівня шуму".

При цьому технічний стан потужностей на прокатному виробництві джерела на комбінаті Dunaferr охарактеризували як "музей".

За даними ЗМІ, Lorinci Rolling Mill при повному завантаженні може виробляти близько 10-11 тисяч тонн товстолистового прокату на місяць, або - близько 130 тисяч тонн на рік.

Польський завод ISD Huta Czestochowa, що має "одну з найбільш сучасних ліній з виготовлення товстого листа в Європі", може щорічно випускати близько 1,2 мільйона тонн зазначеної продукції.

Контроль над найбільшим металургійним підприємством Угорщини - Dunaferr - українська корпорація "ІСД" отримала у вересні 2004 року, коли спільно зі швейцарським металотрейдером Duferco придбала 79,48% його акцій.

Як повідомлялося раніше, ІСД не вирішила ні боргової, ні сировинної проблем.