Франція та Італяя плачуться: економіка падає

Відразу дві великих економіки єврозони 10 вересня оголосили про скорочення ВВП.

Так, економіка Франції повинна в третьому кварталі скоротитися на 01%, повідомляється в прогнозі місцевого Центробанку, пише "Лєнта.ру".

Якщо прогноз ЦБ Франції виправдається, скорочення економіки стане для цієї країни першим за три роки, відзначає видання.

Регулятор пророкував спад ВВП у другому кварталі, однак показник виявився нульовим, як і в попередні два квартали.

9 вересня президент Франції Франсуа Олланд заявив в ефірі телеканалу TF1, що уряд в даний час працює над зниженням прогнозу зростання ВВП у 2013 році до 0,8%, тоді як раніше очікувалися 1,2%.

Також 10 вересня італійські статистична служба Istat опублікувала дані про економічне зростання в другому кварталі: ВВП країни за звітний період впав на 0,8% порівняно з першим кварталом. У річному численні зниження ВВП становио 2,6%. Спад показника виявився більшим, ніж очікувалося.

Італійська економіка перебуває в стані рецесії з середини 2011 року; за всіма прогнозами, ВВП країни знизиться і в четвертому кварталі. Рецесія в Італії - четверта з 2000 року.

За оцінками аналітиків ЄЦБ, опублікованим на початку вересня, ВВП єврозони у 2012 році впаде на 0,2-0,6%.

Раніше прогнозувалося зростання на 0,3%. У майбутньому році регулятор очікує скорочення на 0,4% при несприятливому розвитку подій і зростання на 1,4% - при сприятливому сценарії.