Безкомпромісність та бездіяльність Московської біржі провокує конфлікти у ПФТС - експерти

Зрив засідання наглядової ради фондової біржі ПФТС 11 вересня став результатом ігнорування представниками мажоритарного акціонера - Московської біржі ММВБ-РТС, позиції українських міноритарних акціонерів і їх небажання шукати компроміс.

Таку думку висловив член наглядової ради ПФТС Сергій Бродович, пише "Інтерфакс-Україна".

"Конфлікт народився не відразу, але він має глибокі корені: коли ми починали співпрацю з ММВБ, я розраховував, що двадцята за величиною біржа світу буде зразком гласності та прозорості, не буде ущемляти інтереси міноритаріїв і ігнорувати думку своїх партнерів", - сказав він.

Глава інвестиційної групи "ТАСК", що представляє інтереси третього за величиною акціонера біржі з часткою близько 6%, висловив думку, що конфлікт обумовлений не тільки недружніми діями МБ в останні місяці, але і її дворічною бездіяльністю, як стратегічного інвестора.

Бродович зазначив, що при покупці біржі ПФТС у 2009 році ММВБ заявила, що знає, як поліпшити положення ПФТС на ринку, і тому отримала повний карт-бланш від міноритаріїв на управління біржею.

Однак очікування останніх не виправдалися, тому виникло багато запитань до представників МБ, але всі спроби отримати на них відповіді досі залишаються безуспішними, пояснив член наглядової ради.

Глава "ТАСК" категорично спростував поширювану опонентами версію, що його метою є виторгувати більше грошей за свій пакет.

"Біржа ПФТС була, є і, дуже сподіваюсь, залишиться біржею номер один, незважаючи на думку, що формується в пресі", - сказав Бродович.

Він підкреслив, що, як акціонер ПФТС, зацікавлений не в ескалації конфлікту, а в зростанні капіталізації біржі і при цьому сумнівається, що подібних же цілей дотримуються провідні акціонери Української біржі , представлені в наглядовій раді ПФТС.

Коментуючи відсутність кворуму на засіданні 11 вересня, Бродович повідомив, що минулого тижня він зустрічався з представниками Центробанку Росії і МБ і запропонував до засідання наглядової ради провести зустріч акціонерів, обговорити всі гострі питання і домовитися про формат роботи, щоб вийти на результативне засідання.

"Моя пропозиція була підтримана представником Центробанку.Мене запевнили, що пан Потьомкін - глава наглядової ради ПФТС Олександр Потьомкін - організовує таку зустріч, але вона так і не відбулася", - сказав член наглядової ради.

Як повідомлялося, засідання рада фондової біржі ПФТС у вівторок, на якому передбачалося обрати главу правління біржі, не відбулося через відсутність кворуму.

"Неявка семи членів наглядової ради не дозволила сформувати кворум і провести засідання, призначене на 11 вересня 2012 року", - сказав Потьомкін.