Керівників фондових бірж змусять готуватись до співбесіди

НКЦПФР схвалила "Порядок узгодження кандидатур керівників фондових бірж і депозитаріїв".

Документ передбачає проходження кандидатами на дані посади співбесіди в НКЦПФР, пише "Дело".

На співбесіді їм необхідно буде представити матеріали та бізнес-плани щодо розвитку біржі/депозитарію.

"В особистій бесіді керівництва НКЦПФР і майбутнього керівника ми плануємо впровадити обговорення подальшого розвитку даної компанії, її можливого внеску в розвиток фондового ринку України в цілому", - розповів директор департаменту регулювання НКЦПФР Олег Науменко.

Згідно з документом, до співбесіди будуть допущені особи з юридичною або економічною освітою і стажем роботи на фондовому ринку не менше 3 років.

Обов'язковими умовами також є відсутність судимостей, фактів анулювання сертифікатів для роботи на ринку, досвіду на посаді керівника компанії, ліквідованої за рішенням суду.

Відсіваються і ті кандидати, яких коли-небудь звільняли за рішенням держорганів за систематичне невиконання обов'язків, прогули або розкрадання майна (в тому числі, дрібні крадіжки).

Ще однією вимогою до менеджерів буде обов'язкове розкриття інформації про володіння акціями або часткою в будь-якому профучасників фондового ринку.

Комісія закріплює за собою право піднімати питання про звільнення глав бірж і депозитаріїв.

Такі зміни профучасників ринку не лякають.

"Вимоги відповідають європейській практиці, і враховують існуючий досвід узгодження НБУ кандидатур керівників банків", - відзначає директор біржі "Перспектива" Станіслав Шишков.

Погоджується з цим глава ради Асоціації "Українські фондові торговці" Сергій Антонов.

"Цілком логічно, що комісія має право цікавитися баченням стратегії розвитку біржі, оскільки думка національного регулятора може не завжди збігатися з думкою мажоритарних акціонерів бірж", - каже експерт.

Як відомо, засідання рада фондової біржі ПФТС у вівторок, на якому передбачалося обрати главу правління біржі, не відбулося через відсутність кворуму.

Як повідомлялося, у липні засідання наглядової ради фондової біржі ПФТС було зірвано.

Конфлікт між акціонерами викликало питання нового глави біржі.