"Українська біржа" таки зупинила торги

"Українська біржа" зупинила торги на годину в знак протесту проти депозитарного закону.

Про це повідомляє прес-служба біржі.

Протест пов’язаний з ухваленням парламентом закону про функціонування системи депозитарного обліку цінних паперів, який поки не підписаний президентом Віктором Януковичем.

Торги будуть зупинені до 11:00 години.

"Тривалий час ринок очікував зваженого закону про депозитарну діяльність, в рамках якого будуть врегульовані питання клірингу на фондовому ринку. Такий закон був прийнятий, але з прямим саботажем депутатами указу президента", - відзначає голова Біржової ради "Української біржі" гендиректор інвестиційної компанії Concorde Capital Ігор Мазепа.

Створення єдиного Розрахункового центру , суперечать міжнародному досвіду, вводять непрозорого, неринкового посередника між кліринговими організаціями та учасниками ринку з одного боку і Нацбанком і Центральним депозитарієм з іншого, наголошує він.

"Саме монополізація функцій, закріплених за розрахунковим центром, і робить неможливим повноцінне керування ризиками на фондовому ринку, ставить під загрозу його існування. Підписання закону в поточній редакції відкине Україну в дике початок 90-х років", - цитує слова Мазепи УБ.

Зупинка торгів дозволить привернути увагу президента до негативних наслідків, які матиме на інвестиційний клімат країни ухвалення даного закону в нинішній редакції, раніше зазначали в УБ.

Як відомо, Незалежна асоціація банків України розкритикувала такі наміри біржі.

Як повідомлялося, на думку експертів, у законі не враховані важливі моменти функціонування українського фондового ринку.