Американські брокери відмовляються від російських клієнтів

У середині вересня американський он-лайн брокер TD Ameritrade розіслав російським клієнтам листа, в якому повідомив, що після 30 жовтня 2012 обслуговування рахунків проводитися не буде.

Про це пишуть "Ведомости".

Як повідомляє видання, пізніше Ameritrade надіслав своїм клієнтам з Росії другий лист з вибаченнями, пославшись на помилку в розсилці пошти. З листа пропала дата припинення обслуговування, проте брокер не відмовився від введення обмежень по рахунках клієнтів.

Це ж виданню підтвердили співробітники російських брокерських компаній.

"Проводиться нова бізнес-політика, яка може торкнутися рахунків в TD Ameritrade. Після ретельного розгляду ми прийняли бізнес-рішення більше не відкривати нових рахунків і не проводити нові транзакції для клієнтів, які знаходяться в певних іноземних державах", - цитує лист агентство " Інтерфакс ".

Зараз по рахунках Ameritrade можна провести тільки транзакції щодо ліквідації позицій.

Аналогічних рішень від інших брокерів відносно Росії немає, стверджують керуючі трьох російських компаній.

За словами одного зі співрозмовників видання, таким чином TD Ameritrade розраховує налагодити хороші відносини з американським урядом. Негатив у відношенні російських інвесторів не рідкісний на заході, підкреслюють брокери, які працюють на майданчиках США.

"Американцям важко працювати з російськими клієнтами, у їх регуляторів виникають питання з приводу спірних ситуацій, таких як інсайд, спекуляції і т.д.", - погоджується перший заступник гендиректора російської інвесткомпанії "Фінам" Сергій Лук'янов.

TD Ameritrade - один з найбільших американських інтернет-брокерів. Однак з російськими клієнтами компанія працювала мало, каже Лук'янов, вся її база, за його оцінкою, не більше 1000 російських клієнтів.

За словами одного з учасників ринку, це не перший випадок, коли російські клієнти отримують відмову від іноземців. "Все почалося в 2004-2005 роках, а посилився цей тренд після кризи 2008 року", - відзначає він.