Прем'єр Франції: багатії готові платити 75% від доходів

Прем'єр-міністр Франції Жан-Марк Ойро підтримав один з найбільш суперечливих параметрів нового бюджету - підвищення ставки податку для тих, чий дохід перевищує 1 мільйон євро в рік, з 41% до 75%.

Міра, як передбачається, буде діяти два роки, пишуть "Ведомости".

Багато заможних французів готові сплачувати цей податок, заявив Ойро в інтерв'ю телеканалу France 2.

"Ті, хто потрапляє під дію податків кажуть мені: я готовий це робити, тому що гроші, які я заробляю, повинні йти на благо країни, тому що я патріот. І я підтримую їх", - заявив французький прем'єр.

Під дію податку потрапить 2-3 тисячі осіб, розповів Ойро, а збільшення податкового навантаження додасть бюджету всього декілька сотень мільйонів євро. Точних цифр Ойро не назвав.

Безпрецедентне підвищення ставки викликало критику заможних французів.

Так, гендиректор L'Oréal Жан-Поль Агон на цьому тижні заявив Financial Times, що тепер буде "неймовірно важко залучити талановитих співробітників до Франції, навіть майже неможливо".

Агон - один з 16 найбагатших людей країни, що підписали торік лист, де вони заявляли про свою готовність платити підвищений податок в якості жесту солідарності в період кризи. Однак 75% - зовсім не та ставка, на яку вони розраховували, підписуючи петицію, зізнався Агон FT.

Його частково підтримав і інший великий бізнесмен, який підписав лист, гендиректор страхової компанії Axa Анрі де Кастрі: "Франція тепер настільки непривітна до бізнесу, що це стає нестерпно".

Раніше Бернар Арно, найбагатша людина Франції і власник Moet Hennessy Louis Vuitton (LVHM), підтвердив, що отримує громадянство Бельгії.

Президент Франції Франсуа Олланд, порахувавши, що так Арно хоче уникнути високого податку, тут же звинуватив його у браку патріотизму. Сам же Арно запевняє, що громадянство Бельгії потрібно йому виключно в ділових інтересах.