Янукович схвалив горезвісний закон про депозитарну систему

Президент Віктор Янукович підписав закон "Про депозитарну систему України".

Про це повідомляється на сайті парламенту.

Тепер, відповідно до документу, особами, які проводитимуть клірингову діяльність на фінансових ринках, стануть депозитарій державних цінних паперів НБУ, Центральний депозитарій цінних паперів (ще не створений) та Розрахунковий центр з обслуговування угод (створений НБУ).

За словами глави Ради НБУ Ігоря Прасолова, ризики грошових розрахунків за угодами з цінними паперами можуть бути істотними, тому контроль Нацбанку за роботою Розрахункового центру на першому етапі дуже важливий.

На його думку, НБУ є додатковою гарантією дотримання прав інвесторів в угодах за принципом "поставка проти платежу" на біржах та на позабіржовому ринку.

Як повідомлялося, Верховна рада 6 липня 2012 року ухвалила закон "Про систему депозитарного обліку цінних паперів" (після прийняття в цілому Радою він перейменований в закон "Про депозитарну систему України").

Так, в рамках програми взаємодії України з МВФ український уряд зобов'язався у 2011 році створити єдиний центральний депозитарій, який буде повністю відповідати міжнародним стандартам, керуватися прозоро, базуватися на принципах корпоративного управління.

4 лютого 2011 року заступник голови Держагентства з питань науки, інновацій та інформатизації Віктор Івченко звернувся до прем'єр-міністра Миколи Азарова з пропозицією створити Центральний депозитарій України на базі Національного депозитарію України.

28 лютого 2011 року прем'єр затвердив склад оргкомітету та заходи щодо створення центрального депозитарію на базі НДУ.

До цієї групи не увійшли представники ВДЦП. При цьому міжнародні експерти (у тому числі і представник Всесвітнього банку і посол США Джон Теффт) виступали категорично проти створення ЦД на основі НДУ.

Як відомо, НКЦПФР розпочала процес злиття двох депозитаріїв у кінці квітня.