АМКУ прощатиме "чесних" учасників картельної змови

Антимонопольний комітет розробив механізм звільнення від відповідальності учасників антиконкурентних змов, які добровільно заявили про участь в ньому.

Про це в ході брифінгу заявив голова АМКУ Рафаель Кузьмін, повідомляють "Коментарі".

За його словами, комітет згідно з законом "Про захист економічної конкуренції" розробив і затвердив порядок звільнення від відповідальності за вчинення антиконкурентних узгоджених дій тих осіб, які є учасниками картельної змови і при цьому розповіли про неї, так звану програму "Ліненсі".

Заступник голови АМКУ Лариса Колесник зазначила, що від відповідальності будуть звільнятися учасники картельних змов, на будь-якій стадії розслідування до моменту подачі висновків у справі.

Звільнення від відповідальності може отримати учасник картелю, який першим добровільно звернувся до державного уповноваженого АМКУ із заявою про змову, передав всю необхідну інформацію.

При цьому процедура може проходити як конфіденційно, так і з розкриттям особи заявника.

Колесник відмовилася коментувати для ЗМІ, яким чином конфіденційність заявника буде зберігатися, у разі прийняття рішення щодо покарання учасників змови, але зазначила, що кілька варіантів для забезпечення безпеки заявника вже розроблені.

Як повідомлялося, законодавством визначений штраф за антиконкурентні дії в розмірі 10% доходу суб'єкта господарювання від реалізації продукції чи послуг.