Помилка на біржі коштувала Індії 60 мільярдів

Індійські компанії подешевшали на 60 мільярдів доларів після збою на фондовій біржі в Мумбаї.

Про це пише The Financial Times, повідомляє "Лєнта.ру".

Збій стався в 5 жовтня.

Неполадки призвели до того, що трейдери протягом деякого часу не змогли відправляти заявки.

В результаті протягом кількох хвилин фондовий індекс Індії Nifty обвалився на 15,6%.

У Національній біржі Індії заявили, що збій стався через 59 неправильних запитів, направлених групою трейдерів. Біржа відмінила помилкові заявки, і торги були відновлені через 15 хвилин.

За даними біржі, неправильні заявки на суму в 125 мільйонів доларів направив індійський інвестиційний фонд Emkay Global. Індійський фінансовий регулятор Securities&Exchange Board of India планує визначити, чи були помилки допущені людиною або причиною збою стали дії робота.

Біржа в Мумбаї є однією з трьох великих торгових майданчиків Індії.

Крім неї значна частина торгів проходить на Bombay Stock Exchange в Бомбеї - є найстарішою в Азії і біржі United Stock Exchange. В країні ще є кілька бірж, але на них відбувається менша кількість торгів.

Останнім часом ЗМІ неодноразово повідомляли про великі помилки на біржах, але в основному вони були викликані роботами - спеціальними торговими програмами, які на підставі закладеного в них алгоритму приймають інвестиційні рішення.

Так, на початку серпня через прорахунку біржового робота американська брокерська компанія Knight Capital втратила близько 400 мільйонів доларів.