Єврозона розпадеться, рубль обвалиться - експерти

У Фонді знаменитого американського економіста Нуріеля Рубіні, що передбачив фінансову кризу 2008 року, підготували три сценарії розвитку світової економіки в найближчі декілька років.

Про це пише "Финмаркет".

Так, найбільш ймовірно, що криза закінчиться виходом з єврозони деяких країн.

Вірогідність цього сценарію - 65%, пише видання.

Зокрема, у першому кварталі 2013 року очікується вихід Греції з єврозони, а у 2014 році і Португалії.

Другий варіант розвитку кризи передбачає відновлення і нормалізацію економіки. У Фонді зазначають, що ймовірність такого закінчення кризи -20 %.

Так, передбачається, що бюджетні трансферти, висока ліквідність і зростання світової економіки дадуть змогу єврозоні провести структурні реформи.

Але є й шоковий сценарій, що припускає неконтрольований розпад єврозони, який розпочнеться вже в кінці 2012 року, і жорстку посадку Китаю. Світ у цьому випадку виявиться в глибокій рецесії. Вірогідність його - 15%.

Не обіцяє нічого хорошого прогноз фонду та російського рубля.

"Вже в четвертому кварталі ризики знову почнуть зростати, а особливо посиляться після виходу Греції з єврозони в першому кварталі 2013 року. Так, рубль почне різко дешевшати, а ЦБ втручатися не буде. Єдине, що може врятувати рубль - це зростання цін на нафту через геополітичних чинників", - кажуть у Фонді Рубіні.

Експерти, однак, впевнені, що ціни на нафту навпаки трохи знизяться, відзначає видання.