Вимивання коштів "Сумихімпрому" призводить до штучного банкрутства - УКБС

Асоціація "Український кредитно-банківський союз" неодноразово зверталася до вищих органів влади для вирішення питання врегулювання простроченої кредитної заборгованості одного з найбільших виробників хімічної галузі - державного підприємства "Сумихімпром".

Про це повідомляє прес-служба УКБС.

Але, до цього часу питання врегулювання проблемної заборгованості не вирішено, йдеться у повідомленні.

"І це, незважаючи на те, що банківські установи, враховуючи ослаблення конкурентних позицій у галузі, пішли назустріч позичальнику та переглянули умови кредитування, зменшивши навантаження на "Сумихімпром", - каже прес-служба.

Більше того, останнім часом у ЗМІ з'явились публікації про зловживання в "Сумихімпром".

Так, Інформаційне агентство "Ліга-БізнесІнформ" оприлюднило інформацію про виявлення Держфінінспекцією на вказаному підприємстві порушень більше 9,8 мільйона гривень - не стягнення дебіторської заборгованості з дистриб'ютора.

В той же час, низка інших інтернет-порталів розмістили публікації про проведення "Сумихімпром" закупілі брухту чорних металів по завищених цінах  4 тисячі гривень за тонну при ринковій ціні 2,7 тисячі гривень за тонну на 48 мільйонів гривень.

Гострота ситуації поглиблюється тим, що “Сумихіпром” є містоутворюючим підприємством, оскільки на ньому працює понад 5 000 осіб. Таким чином, під загрозою лишитися без робочого місця опиняються тисячі працівників хімічної галузі нашої держави.

Крім того, експерти Асоціації вбачають в умисному невиконанні "Сумихімпромом" своїх кредитних зобов'язань передумови для штучного банкрутства держпідприємства з метою перерозподілу промислових потужностей на користь приватних структур.

Таким чином, вказаний суб'єкт бюджетоутворюючої галузі має реальні перспективи стати наступним, після 331 державних підприємств, які вже перебувають в процедурах банкрутства за останніми даними Держдепартаменту з питань банкрутства.

"УКБС стурбований тим, що наявність непрозорих схем для штучного вимивання коштів "Сумихімпрому" заважає  підприємству цивілізовано врегулювати боргові питання.

Крім того, це свідчить про відсутність конструктивного діалогу з владою щодо визначення оптимальних шляхів збереження виробничого потенціалу стратегічно-важливого для країни суб’єкта господарювання, - зазначила генеральний директор УКБС Галина Оліфер.