Азаров наказав Вілкулу розібратись з "АероСвітом"

На засіданні Кабміну 9 січня Микола Азаров назвав неприйнятною ситуацію, яка склалася із затримками рейсів "Аеросвіту".

Про це повідомляє видання "Дєло".

"Хочу привернути увагу до резонансної ситуації, яка склалася навколо одного з найбільших вітчизняних авіаперевізників - компанії "Аеросвіт", - заявив прем'єр Микола Азаров на засіданні Кабміну.

"Ми не маємо права допустити, щоб проблеми приватної компанії завдавали шкоди інтересам тисяч наших та іноземних громадян. Те, що пасажири "Аеросвіту" стали заручниками цієї нездорової ситуації, абсолютно неприйнятно. Треба втручатися", - сказав прем'єр.

Він вказав, що перевізник зобов'язаний діяти в рамках чинного законодавства і міжнародних правил, а органи влади зобов'язані контролювати дотримання законів і встановлених правил.

"Доручаю віце-прем'єр-міністру Олександру Юрійовичу Вілкулу швидко і оперативно розібратися в цій ситуації, проаналізувати стан справ і негайно підготувати пропозиції щодо наших дій", - заявив Азаров.

Прем'єр попросив у першу чергу повернути на Батьківщину всіх пасажирів, заблокованих за кордоном, і домогтися компенсації всім, хто постраждав від затримок і скасування рейсів.

Як повідомлялося раніше, майже 4 десятки російських туристів не зможуть вилетіти стикувальними рейсами української авіакомпанії "АероСвіт" через Київ з Будапешта до Москви.

Нагадаємо, 8 січня "АероСвіт" скасував 17 рейсів.

Зокрема, були скасовані рейси на прибуття з Донецька, Одеси, Будапешта, Кишинева і Тель-Авіва.

Також скасовано рейси на виліт в Донецьк, Одесу, Сімферополь, Кишинів, Стокгольм, Будапешт і Тель-Авів.

Авіакомпанія пояснила таку ситуацію припиненням обслуговування в ряді зарубіжних аеропортів і запевнила, що веде переговори про врегулювання ситуації.

Госпсуд Київської області 29 грудня 2012 року почав банкрутство "АероСвіту" на підставі заяви самої компанії.

Авіакомпанія підкреслила, що справа відкрита з метою початку процедури санації авіакомпанії, і вона має намір і далі продовжувати операційну діяльність і виконувати поточні зобов'язання.

"АероСвіт" є одним з найбільших українських авіаперевізників, обслуговує близько 80 міжнародних маршрутів до 34 країн, включаючи 7 далекомагістральних - до Нью-Йорка, Торонто, Пекіна, Делі, Бангкок, Коломбо і Хошимін, а також перевозить пасажирів у найбільші міста України.