Київ розширить свої межі

На розгляд Київради поступив проект розширення меж столиці, за яким нинішня площа Києва (83,585 тисячі гектарів) збільшиться до 84,974 тисячі гектарів.

Про це пише "Комерсант-Україна".

У проекті рішення Київради про розширення меж столиці пропонують збільшити площу міста за рахунок приєднання 2,075 тисячі гектарів території Київської області.

Найбільше земель планується забрати у Вишгородського (904,7 гектара), Бориспільського (998,4 гектара) та Броварського (73,9 гектара) районів.

Крім того, селище міського типу Коцюбинське Києво-Святошинського району теж буде поглинене Києвом.

Згідно з планом, столиця також зобов'язується передати Київській області 686,3 гектара землі, з яких 199 гектарів перейдуть у розпорядження Гнідинської і Вішенковскої сільрад Бориспільського району, а 417 гектарів - Козинської сільради Обухівського району.

У підсумку нинішня площа Києва -83,585 тисячі гектарів, збільшиться до 84,974 тисячі гектарів.

Як повідомив голова комісії Київради з питань екологічної політики Денис Москаль (фракція Республіка Київ), проект рішення буде винесено на найближче засідання Київради, яке повинно пройти в лютому.

"Після ухвалення документ буде переданий в Київську обласну держадміністрацію (КОДА) і Київську обласну раду, які, я впевнений, його не затвердять", - зазначив він.

На думку Москаля, однією з головних причин можливої відмови є бажання місцевих чиновників продовжувати "дерибанити і забудовувати Біличанський ліс".

"У КОДА за законом є місяць на затвердження або, навпаки, відхилення цього документа. Проте за наявності політичної волі Верховна рада може ухвалити подібне рішення і без узгодження з областю, оскільки земельні питання такого рівня - це виключно компетенція парламенту. Тож я припускаю, що до кінця квітня цей проект буде вже в парламенті ", - сказав чиновник.

Разом з тим начальник Головного управління земельних ресурсів Віктор Петрук повідомив, що зараз ідуть активні переговори з КОДА щодо зміни меж столиці.

"На середу призначена наступна зустріч керівників міста та області з цього питання", - повідомив він.

Нагадаємо, президент Віктор Янукович схвалив вилучення до держбюджету 50% надходжень, отриманих міським бюджетом Києва від податку на доходи фізичних осіб у 2013 році.

Київська обласна рада затвердила бюджет області на 2013 рік з дохідною і видатковою частинами в сумі 3,408 мільярда гривень, у тому числі за рахунок субвенції з держбюджету на 1,99 мільярда гривень.