Суд дозволив офшору загарбати 2 гектара землі в Києві

12 лютого Вищий господарський суд відмовився задовільнити позов прокуратури, яка вимагала стягнути з ТОВ "Ділайс" 1,1 мільйона гривень шкоди за самовільне використання 2,1 гектара у Дарницькому районі Києва.

Про це повідомляють "Наші гроші".

Ця фірма у 2003 році за рішенням Київради отримала в оренду на 25 років 7,3 гектара на для будівництва торгово-розважального комплексу.

Його відкриття заплановане на першу половину 2013 року.

У січні-лютому 2012 року представники КМДА і Держкомзему провели перевірку і виявили, що "Ділайс" самовільно зайняв 2,1 гектара, які прилягають до раніше виділеної фірмі ділянки.

На цій території підприємці розмістили будівельні матеріали, техніку і споруди для будівельників, огородивши це все парканом.

"Ділайс" у суді пояснив, що на прохання Дарницької райдержадміністрації за власні кошти очистив від сміття обидві земельні ділянки.

У 2010 році "Ділайс" звернувся до Київради з проханням виділити йому ділянку, яку той озеленить і відкриє для загального користування.

Фірма заявила, що отримала дозвіл міськради (№Д-5305) на розробку проекту землеустрою цих 2,1 гектара, який 31 січня 2011 року погодило Головне управління земельних ресурсів Київради.

При цьому прокуратура стверджує, що до Головуправління цей проект не надходив.

Разом з тим, відповідно до витягу з бази даних Державного земельного кадастру станом на 1 березня 2012 року, ділянка площею 2,1 гектара перебувала на стадії розроблення оформлення прав оренди на 5 років (землекористувач ТОВ "Ділайс").

Cуди відхилили позов прокуратури. Вони не визнали акти перевірки ділянки належними доказами, оскільки ті були складені з порушеннями: їх склали без присутності уповноваженої особи "Ділайса", а також не були видані наказ та посвідчення на проведення перевірки.

Більше того, фірма в суді заявила, що не отримала надіслані їй документи про проведену перевірку.

Крім того, суд не отримав розрахунки розміру шкоди від Мінприроди або Держсільгоспінспекції.