Київрада дозволила демонтувати міст через Дніпро

Київська міська рада дозволила демонтувати вантовий міст, що сполучає Поділ з Рибальським півостровом через гавань Дніпра.

Таке рішення було прийнято на засіданні Київради у зв'язку з будівництвом Подільського мостового переходу 28 лютого, передає "Інтерфакс-Україна".

З клопотанням про дозвілу на знесення даного моста в Київраду звернулися комунальне підприємство з ремонту і утримання мостів і доріг Києва "Київавтошляхміст", на балансі якого знаходиться даний об'єкт, і КП "Дирекція будівництва шляхово-транспортних споруд Києва", яке здійснює будівництво Подільського мостового переходу.

Київрада дозволила "Київавтошляхміст" списати міст з балансу, а Дирекції - демонтувати його.

При цьому первинна балансова вартість Рибальського моста визначена в розмірі 3,2 мільйона гривень, а залишкова - 455 тисяч гривень.

Керівник управління комунальної власності Дмитро Парфененко зазначив, що вантовий міст через гавань річки Дніпро, який веде з вулиць Верхній Вал та Нижній Вал на Рибальський острів, необхідно списати і демонтувати, бо він вже давно не виконує своїх функцій.

Між тим, дане рішення Київрада прийняла мінімально допустимою кількістю голосів - 61.

При цьому депутати від фракції "УДАР" зажадали переголосувати за прийнятим перед цим також 61 голосом рішенням про внесення змін до Програми приватизації на поточний рік, оскільки за нього проголосувала картка відсутнього на засіданні депутата Петра Лебедя (фракція Партії регіонів), який є предстоятелем Києво- Печерської Лаври.

УДАРівці заблокували трибуну, і секретар Київради Галина Герега оголосила перерву на годину.

Нагадаємо, Рибальський вантовий міст був одною з перших у світі подібних споруд із залізобетонною балкою жорсткості.

За своїми архітектурними і конструктивними формами міст був цінним пам'ятником 1960-х років.

З початку 1990-х років, у зв'язку з аварійним станом конструкцій мосту, по ньому було припинено автомобільне сполучення, а через кілька років під міст було підведено додаткові страхувальні опори.