Холдинг Коломойського боротиметься за контроль над британською компанією

Британська компанія JKX Oil&Gas Plc відмовила своєму акціонеру - компанії Eclairs Group Ltd, яка контролюється групою "Приват", - в проведенні позачергових зборів акціонерів.

Про це пише "Комерсант-Україна".

Eclairs пропонувала розглянути на зборах питання про виведення з дирекції компанії генерального директора Пола Девіса і комерційного директора Пітера Діксона, призначивши замість них Бориса Епштейна і Станіслава Юдина, а також ввести в раду директорів Олександра Рацкевіча.

У повідомленні наголошується, що після консультацій з юристами Oil&Gas Plc визнала звернення Eclairs "недійсним", а також попросила надати інформацію про зв'язки з акціонерами осіб, які були запропоновані на посади директорів компанії.

Основним активом Oil&Gas Plc в Україні є "Полтавська газонафтова компанія" що займається видобутком вуглеводнів на семи родовищах у Полтавській області.

Вона також має ліцензії на нафтогазові ділянки в Грузії, Болгарії, Туреччині, Італії, США та Росії. Eclairs Group Ltd володіє 27,5% акцій JKX Oil&Gas Plc, будучи найбільшим її акціонером.

Ще 11,6% акцій належать компанії Interneft Ltd російського підприємця Олександра Жукова, 9,92% акцій - венчурному фонду BlackRock Investment Management, 9,9% - "Нафтогаз України" (пакет арештований за позовом Merchant International Company Ltd), 8,9 % - фонду Aberforth Partners LLP, 8,8% - The Boston Company Asset.

2011 JKX закінчила з чистим прибутком 59,1 мільйона доларів, збільшивши дохід на 22,8%, до 236,8 мільйона доларів. Дані за 2012 рік поки що не опубліковані.

Запропоновані менеджери близькі до "Привату", а їх призначення необхідно, "щоб стабілізувати роботу компанії", каже джерело в групі "Приват". За його словами, в першій половині минулого року чистий прибуток Oil&Gas Plc впав на 14%, до 20,7 мільйона доларів.

"ПГНК скоротила видобуток газу з 395 мільйонів кубометрів в 2011 році до 320 мільйонів кубометрів за підсумками минулого року Це досить серйозне зниження, і ми вважаємо, що компанія повинна спробувати поліпшити свої показники, для чого потрібна зміна менеджменту", - сказавспіврозмовник в групі.

За його інформацією, вимога провести збори акціонерів буде переоформлено і знову відправлено раді директорів. "Якщо наші вимоги не приймуть, то цілком можливо, що ми будемо відстоювати свої інтереси в суді", - заявило джерело в групі "Приват".

Старший аналітик ІК Dragon Capital Денис Саква зазначає, що останні кілька років фінансові показники Oil&Gas Plc і виробничі показники ПГНК дійсно погіршувалися.

"Але компанія почала промисловий видобуток газу на свердловинах в Росії", - додав Саква.