Найбільшим акціонером "АероСвіту" виявився Пінчук

Контрольовані українським бізнесменом Віктором Пінчуком компанії "Генавіаінвест" і Hurst володіють сумарно 27,31% акцій ПрАТ "АероСвіт" і за цим показником є найбільшими акціонерами.

Про це повідомив голова наглядової ради Григорій Гуртовий, передає "Інтерфакс-Україна".

"При цьому пакет акцій 2,41% компанії Hurst є спірним. По ньому йде давній корпоративний спір, але формально він зареєстрований за цією компанією", - уточнив глава наглядової ради.

Гуртовий додав, що його компанії Finavia Cyprus належить 24,9%, а Фонду держмайна - 22,4%.

За його словами, решта 25,39% акцій знаходяться у більш дрібних акціонерів.

"Наскільки мені відомо, Ігорю Коломойському через його компанію "Тасма" належать 9,1% акцій "АероСвіту", - сказав глава наглядової ради.

Він зазначив, що претензії інвестиційно-консалтингової групи EastOne, що об'єднує активи Пінчука, з приводу відсторонення від управління "Аеросвітом" не обгрунтовані.

"Вони не з'явилися на жодне із зібрань, яких скликалися десятки. Якщо є бажання брати участь в управлінні, завжди ласкаво просимо", - сказав Гуртовой.

Він уточнив також, що представники Пінчука, на відміну від представників держави, були відсутні і під час розгляду в кінці січня 2013 року складній фінансовій ситуації, в яку потрапила компанія.

Як повідомлялося, Київський апеляційний господарський суд 5 лютого 2013 скасував рішення Господарського суду Київської області про порушення провадження у справі про банкрутство "АероСвіту".