Вілкул вважає, що 1,5 мільярда гривень зупинять повінь

За останні 5 років на протипаводкові дії - будівництво дамб, створення системи моніторингу - було виділено близько 1,5 мільярда гривень.

Про це повідомив віце-прем'єр-міністр Олександр Вілкул, передає "Інтерфакс-Україна".

Він також уточнив, що збитки від паводка в Карпатах у період з 1998 по 2008 рік перевищили 10 мільярдів гривень.

Відповідаючи на запитання журналістів про те, в яку суму країні обійшлася ліквідація надзвичайної ситуації у зв'язку з рясними опадами в останні дні березня, віце-прем'єр зазначив, що точну суму можна буде назвати лише після отримання всіх даних з оперативного штабу.

Говорячи про готовність країни до весняного паводку, Вілкул сказав:

"У нас є всі фінансові ресурси для того, щоб протистояти великій воді".

"З 2010 року були побудовані протипаводкові ємності у верхів'ї річки Дністер. Це дозволить акумулювати більше 100 мільйонів кубометрів води та мінімізувати наслідки танення снігу нижче за течією - у Львівській, Івано-Франківській і Чернівецькій областях", - повідомив він.

"До 2008 року це було неможливо зробити, в внаслідок збиток обчислювався мільярдами гривень ", - сказав віце-прем'єр.

Нагадаємо, раніше Укргідрометцентр заявив, що раптової повені в Києві не буде, ситуація контролюється і дніпровські водосховища готові прийняти прогнозовану кількість додаткової води.

Раніше голова Державної служби з надзвичайних ситуацій Михайло Болотських повідомив, що у Києві через інтенсивне танення снігу існує загроза підтоплення низинних районів міста.