Від сьогодні вступають в силу спецмита на імпорт авто

В Україні з 13 квітня вступили в силу трирічні спец мита на імпорт нових авто.

Відповідне рішення було опубліковано у виданні "Урядовий кур'єр", повідомляє "Дзеркало тижня".

В Україні 13 квітня набуло чинності рішення Міжвідомчої комісії з міжнародної торгівлі при Міністерстві економічного розвитку і торгівлі, згідно з яким вводяться трирічні спецмита на імпорт нових авто.

Спеціальні заходи застосовуються на три роки шляхом впровадження спеціального мита щодо імпорту в Україну легкових автомобілів з двигуном внутрішнього згоряння з іскровим запалюванням (бензиновим) в залежності від робочого об'єму циліндрів двигуна:

- Більше 1 тисячі кубічних сантиметрів, але не більш ніж 1,5 тисячі кубічних сантиметрів - у розмірі 6,46% (код УКТ ЗЕД 8703 22 10 00);

- Більш 1,5 тисячі куб. см, але не більш 2,2 тисячі куб. см - у розмірі 12,95% (код УКТ ЗЕД 8703 23 19 10).

Нагадаємо, Міжвідомча комісія з питань міжнародної торгівлі (МКМТ) опублікувала рішення про введення спецмита на нові імпортні автомобілі 14 березня.

Після цього продажі нових легкових автомобілів в Україні в березні 2013 року через прийдешнього введення спецмита сягнули 19 тисяч одиниць, що майже на 60% перевищило показник попереднього місяця.

Після введення спецмита експерти в основному прогнозують спад або стагнацію авторинку України, а також подорожчання автомобілів.

Імпортери задіяли всі можливі лобістські можливості, щоб відстрочити цю дату. СОТ вже закликала Україну провести додаткове розслідування з даного питання і повідомити про результати спеціальної комісії.

Нагадаємо, перший віце-прем'єр-міністр Сергій Арбузов заявив, що найближчим часом буде прийнято рішення про введення додаткових мит не лише на авто середнього класу, але й на автомобілі сегменту luxury, щоб ліквідувати спекуляції на тему "середнього класу".

Як повідомлялося раніше, термін дії спецмита на ввезення імпортних автомобілів може бути переглянутий, якщо зміняться умови за яких це мито було запроваджене.