70% будинків в Україні будують з неякісних матеріалів

Близько 70% новобудов в Україні будують за допомогою будматеріалів поганої якості через бажання забудовників заощадити.

Про це повідомила архітектор Ганна Іскіердо.

За словами архітектора, основний відсоток новобудов побудованих з використанням будсировини низької якості припадає на будинки економ-класу - близько 60%, на будинки бізнес-класу - 30% і преміум - 10%.

Основна країна, в якій сьогодні купують обладнання та матеріали внутрішньої і зовнішньої обробки українські забудовники - це Китай і близьке зарубіжжя, оскільки тут пропонується продукція на 30-40% дешевше, ніж аналогічні матеріали європейського або навіть українського виробництва.

Відповідно компаніям вигідно купувати матеріали китайського виробництва, не дивлячись на їх низьку якість.

Серед основних будівельних матеріалів і обладнання, які сьогодні експортують з вказаної країни, експерт назвала: кераміку та будівельні суміші, ліфти, двері, ескалатори, лако-барвисті матеріали, кабель та інші.

"Сьогодні багато хто робить ремонти, використовуючи екологічно чисті матеріали. При цьому вони не враховують, з яких матеріалів побудований будинок. Вся екологічність обробки квартири, меблів і т.д. може бути нівельована завдяки забудовнику, який економив під час будівництва і зводив будинок з неякісних будматеріалів", - говорить Ганна Іскіердо.

Архітектор також зазначає, що використання матеріалів низької якості впливає і на технічну безпеку будівлі.

Тому держава повинна посилити контроль використання матеріалів при будівництві та дотримання забудовниками державних будівельних норм.