Гаваї введуть власну валюту, щоб стати незалежними від США

Прихильники незалежності Гавайських островів від США представили в штаб-квартирі ООН полінезійські монети "кала", які вони пропонують ввести в обіг в якості національної валюти, у тому числі в ряді південнотихоокеанських острівних держав.

Про це заявив на прес-конференції в ООН Алека Аіпоалані, верховний вождь гавайського королівства Атуі, нащадок колишньої королівської династії, передає РИА Новости.

"Ми створюємо нашу національну валюту, оскільки багато полінезійських народів потребують економічного розвитку, і без єдиної валюти нам важко об'єднати зусилля і рухатися вперед", - заявив він.

За його словами, з часом всім країнам буде запропоновано обмінювати їх валюту на полінезійські монети, які існували до кінця XIX століття.

Вождь продемонстрував три заново відлиті монети - мідну вагою в 28,35 грама і гідністю в два кала, срібну вагою 28,35 грама і гідністю в 50 кала, і з чистого золота вагою 3,11 грама гідністю в 500 кала.

На монетах зображено портрет самого Алек Аіпоалані, а на зворотному боці - герб гавайської королівської династії, скинутої в 1893 році перед анексією Гаваїв Сполученими Штатами.

Відзначимо, що багато полінезійських народів від Гаваїв до Нової Зеландії мають спільне походження і схожі мови.

Зараз на Гавайських островах, які стали штатом США в 1959 році, діють близько десятка різних рухів, що вимагають незалежності або автономії.

На Гаваях є монархісти, але на відміну від них, які виступають за відновлення держави по типу європейських, Алека Аіпоалані разом зі своїми прихильниками хоче відновити більш давню систему, на чолі якої стоїть верховний вождь, а не король.