Приватна компанія буде отримувати 8,5% доходів від перевезення пасажирів в Києві

Приватна компанія "Альфа Пей Термінал" отримуватиме 8,5% доходів від перевезення пасажирів у метро та комунальному наземному громадському транспорті в Києві.

Про це йдеться у повідомленні КМДА.

Ця фірма була обрана інвестором впровадження єдиного електронного квитка в київському транспорті.

"Інвестор буде повертати свої інвестиції, отримуючи винагороду у вигляді відсотка від виручки, - за умовами конкурсу він визначений на рівні 8,47%. Подібну схему нам запропонували експерти Європейського банку реконструкції та розвитку - за цією системою працюють у багатьох містах Європи, і відсоток інвестора становить 8-10%. Ми при підготовці проекту вивчали досвід Белграда (Сербія), де зовсім недавно був впроваджений подібний проект і саме за такою схемою ", - зазначив заступника голови КМДА Руслана Крамаренка.

За його словами, термін інвестиційного договору - 10 років.

Інвестор єдиного квитка повинен адаптувати до електронного квитка 650 турнікетів у метрополітені, 232 терміналу з продажу одноразових квитків і встановити 300 терміналів для поповнення карт.

У наземному транспорті - встановити 4,5 тисячі валідаторов, 700 POS-терміналів і 300 терміналів продажу карток.

У метро проект повинен бути впроваджений до кінця 2013 року, в наземному транспорті - до середини 2014 року.

Відзначимо, що доходи Київського метрополітену від пасажирських перевезень у 2012 році становили 744,6 мільйона гривень.

Виручка "Київпастрансу" від перевезення пасажирів не повідомлялася, проте якщо врахувати плани компанії на 2013 рік перевезти 600 мільйонів пасажирів, з яких 396,8 мільйона- пільговики, виручка становить приблизно 300 мільйонів гривень.