Дублін ліквідує "подвійну ірландську" податкову схему?

Міністерство фінансів Ірландії може ініціювати зміни до законодавства, які унеможливлять використання "подвійної ірландської" схеми для ухилення від сплати податків.

Про це повідомляє "Лєнта.ру" з посиланням на Reuters.

Подробиці поправок не уточнюються.

Міністерство відмовилося коментувати інформацію. У відомстві відзначили лише, що компанії завжди шукають лазівки між податковими системами різних країн для мінімізації виплат.

Зміни в найближчому майбутньому не плануються, відзначає видання.

"Подвійною ірландською" називають схему, в якій використовуються дві зареєстровані в Ірландії компанії.

Працює вона наступним чином: головний іноземна організація передає права на інтелектуальну власність першій ірландській компанії, яка, у свою чергу, продає ці права за істотну винагороду другій ірландської компанії.

Остання веде діяльність і збирає виручку по усьому світу від імені головної іноземної організації, а потім передає більшу частину виручки у вигляді платежів за користування інтелектуальною власністю першої ірландської компанії.

Ці платежі не оподатковуються. Перша компанія також не платить корпоративний податок, тому що її штаб-квартира, як правило, реєструються в офшорі з нульовим корпоративним податком (наприклад, на Бермудах), а з ірландських законам організація може платити податки там, звідки вона управляється.

Головна іноземна організація таким чином істотно знижує податкові виплати.

При використанні "подвійної ірландської" схеми, якщо кошти ще й провести через нідерландський офшор, податки можна знизити майже до нуля.

Такого зниження виплат можна добитися, якщо держава, де знаходиться головна компанія, вважає резидентами тільки зареєстровані на його території компанії (наприклад, США).

Повідомлення про наміри Ірландії ліквідувати схему відходу від сплати податків з'явилися на тлі критики на адресу Дубліна з боку влади США.

У другій половині травня американський Сенат звинуватив Apple, в ухиленні від сплати податків з 74 мільярдів доларів прибутку.

У цьому компанії допомогли влада Ірландії, вважають американські законодавці. Дублін спростовував ці припущення. У використанні "подвійної ірландської" схеми звинувачують також Google, Yahoo! та інші глобальні компанії.